اگر شما نیز در این روزهای کرونایی، دورکار شده باشید، احتمالا تجربه برگزاری جلسات به صورت آنلاین را داشته باشید. با این حال اگر به تازگی قرار است تا کارهای خود را از درون منزل پیگیری کنید، قطعا به یک وب کم با کیفیت برای شرکت در جلسات آنلاین شرکت نیاز خواهید داشت. اگر صاحب لپتاپ هستید در این صورت با مشکل مواجه نخواهید شد اما اگر یک کامپیوتر رومیزی دارید، نیاز است تا به صورت جداگانه، یک وب کم با قیمت حداقل 300 هزار تومن خریداری نمایید. در این مقاله از پایاتلکام استفاده از گوشی به عنوان وبکم را فرا خواهید گرفت تا به این شکل، بخشی از هزینه‌ها را کاهش دهید. 

شما می‌توانید از گوشی هوشمند خود و با اپلیکیشن‌هایی نظیر اسکایپ، Google Duo و... برای ویدئوکال استفاده کنید. اما اگر قصد استفاده از کامپیوتر را دارید و یا از کیفیت دوربین لپتاپ خود چندان راضی نیستید، می‌توانید از نرم‌افزارهای خاصی برای تبدیل گوشی به وبکم استفاده کنید. توصیه می‌کنیم قبل از این کار، گوشی خود را به صورت کامل شارژ کنید تا در هنگام مکالمه، با مشکل کمبود شارژ مواجه نشوید.

نرم‌افزهای مناسب تبدیل گوشی به وبکم

1. EpocCam Webcam

EpoCam Webcam یکی از اپلیکیشن‌هایی است که امکان تبدیل گوشی به وبکم را در اختیار شما قرار می‌دهد. پس از نصب این اپلیکیشن، نرم‌افزار EpoCam Webcam Viewer و درایورهای لازم را بر روی کامپیوتر نصب نموده و آن را اجرا نمایید. در نظر داشته باشید گوشی موبایل و کامپیوتر شما، باید در یک شبکه بی‌سیم قرار داده باشند. اگر همه کارها به درستی انجام گرفته باشد، اپلیکیشن موجود روی گوشی، تصویر گوشی و کامپیوتر شما را نمایش خواهد داد. حال کافیست تا نرم‌افزار را بر روی سیستم خود اجرا کنید و از دوربین گوشی، به عنوان یک وب کم استفاده کنید. این نرم‌افزار، امکان ویدئوکال با کیفیت ۶۴۰ × ۴۸۰ را فراهم خواهد ساخت. در نظر داشته باشید برای استفاده از تمام قابلیت‌های آن به صورت رایگان می‌بایست در حدود 8 دلار بپردازید. این نرم‌افزار بر روی ویندو و مک و سیستم عامل Android و iOS قابل نصب می‌باشد. 

2. iVCam Webcam

iVCam Webcam نیز یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی است که می‌توانید از آن برای تبدیل گوشی هوشمند خود به وب کم استفاده کنید. این برنامه نیز همانند EpoCam، امکان برقراری تماس‌های ویدئویی را با رزولوشن 480p در اختیار شما قرار می‌دهد که برای استفاده کامل از قابلیت‌های برنامه، نیاز است تا هزینه‌ای بپردازید. این اپلیکیشن برای گوشی‌های آیفون و اندروید و کاربران سیستم عامل ویندوز در دسترس می‌باشد. 

3. DroidCam

یکی دیگر از نرم‌افزارهایی که به شما امکان می‌دهد گوشی هوشمند خود را به وبکم تبدیل کنید، DroidCam است. این نرم‌افزار در دو نسخه پولی و رایگان در دسترس است که کاربران گوشی‌های اندرویدی، آیفون و سیستم عامل‌های ویندوز و لینوکس می‌توانند به سادگی از آن استفاده کنند. برای استفاده از DroidCam، کافیست تا گوشی هوشمند خود را از طریق USB یا Wifi به سیستم خود متصل نمایید. 


اگر شما از برنامه دیگری برای تبدیل گوشی به وبکم استفاده می‌کنید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.