بر اساس جدیدترین شایعات، به نظر می‌رسد شیائومی 12 با حداقل حاشیه در صفحه نمایش و حفره کوچک‌تر برای دوربین سلفی به بازار عرضه شود. اکنون که به اواخر سال 2021 نزدیک شده‌ایم، انتظار می‌رود که جدیدترین گوشی Xiaomi یعنی شیائومی 12، در اوایل سال 2022 به طور رسمی عرضه شود. بازار شایعات در مورد این گوشی همچنان داغ است و در جدیدترین شایعه‌ای که در مورد این گوشی منتشر شده، احتمال می‌رود میزان نسبت صفحه نمایش به بدنه در این مدل افزایش یابد یعنی، میزان حاشیه‌ها به حداقل برسد. Digital Chat Station که یکی از معروف‌ترین افشاگران در زمینه تکنولوژی تلفن‌های همراه است، اعلام کرده علاوه بر این موضوع، فضای در نظر گرفته شده یا پانچ‌هول دوربین سلفی نیز با ابعاد کوچکتری بر روی صفحه نمایش قرار خواهد گرفت. 

پیش از این، تلاش شیائومی برای به حداقل رساندن حاشیه در گوشی‌های خود را در سری گوشی‌های Mi Mix مشاهده کرده بودیم. انتشار این شایعه در مورد به حداقل رساندن حاشیه در صفحه نمایش گوشی شیائومی 12، نشان می‌دهد این غول فناوری چینی برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری جدی برای این موضوع داشته است. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت آن است که شیائومی برای کاهش حاشیه‌ها در طرفین، می‌بایست میزان حاشیه در لبه پایینی را به اندازه یکسان کاهش دهد. 

این افشاگر معروف همچنین اعلام کرده که گوشی جدید شیائومی در مقایسه با گوشی Mi 11 شیائومی، دارای خمیدگی بیشتری در لبه‌ها خواهد بود. همچنین حفره دوربین سلفی نیز از ابعاد کوچک‌تری برخوردار است. در مورد دوربین‌های پشت نیز بر اساس شایعاتی که اخیرا منتشر شده بود، به نظر می‌رسد این گوشی پرچم‌دار به 3 دوربین 50 مگاپیکسلی مجهز باشد. آنچه در مورد سایر ویژگی‌های این گوشی انتظار داریم شامل استفاده از چیپ پردازنده Qualcomm Snapdragon 898، باتری با ظرفیت 5000mAh و Fast Charging بی سیم 100 وات و سیمی 120 وات خواهد بود. هنوز هیچ یک از این شایعات رسما توسط Xiaomi تائید یا تکذیب نشده است بنابراین باید منتظر اخبار جدید در مورد این محصول باشیم.