حتما برای شما هم پیش آمده است که در شرایط خاص احساس کرده‌اید تپش قلب شما آرام‌تر شده و یا تپش قلب شدید، شما را آزار دهد. ممکن است نتوانید در آن لحظه، برای اندازه‌گیری دقیق ضربان قلب خود به پزشک مراجعه کنید. در این مطلب از پایاتلکام، یکی از نرم‌افزارهای دقیق برای اندازه‌گیری ضربان قلب را به شما معرفی خواهیم کرد.

Instant Heart Rate; اندازه‌گیری ضربان قلب با گوشی

  • دسته‌بندی: سلامتی و تناسب اندام
  • سازگاری با: Android, iOS
  • امتیاز: 4.2
  • مجموع دانلود: 311 هزار بار
  • هزینه: رایگان 

اپلیکیشن Instant Heart Rate، اپلیکیشنی رایگان با کاربری ساده است که می‌توانید از آن برای اندازه‌گیری دقیق ضربان قلب توسط گوشی خود استفاده کنید. در ادامه با ویژگی‌های بیشتری از این اپلیکیشن آشنا خواهیم شد.

توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن موبایل اعلام کرده‌اند عملکرد آن از دقت بسیار بالایی برخوردار است و مورد تائید و اعتماد برترین موسسه‌های تحقیقاتی قلب از جمله UCSF است.

شما با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید در هر زمانی، بعد از خواب، هنگام تمرین و یا بعد از آن،  ضربان قلب و نبض خود را به دقت اندازه‌گیری کرده و روند سلامتی خود را مانیتور کنید. برای کار با Instant Heart Rate، به مچ‌بند یا بازوبند نیاز ندارید. شما به‌سادگی می‌توانید گردش خون خود را برای بررسی سلامت قلبتان بررسی کنید. عملکرد این اپلیکیشن، مشابه یک پالس اکسیمتر است.

چگونه از Instant Heart Rate برای اندازه‌گیری دقیق ضربان قلب استفاده کنم؟

کار با این اپلیکیشن بسیار ساده است. برای نمایش دقیق ضربان قلب در حالت resting کافیست تا انگشت خود را به آرامی بر روی دوربین گوشی قرار دهید. اگر انگشت خود را به شدت روی دوربین فشار دهید، ممکن است در گردش خون شما تغییری احساس شود.

هر چندوقت یکبار از Instant Heart Rate استفاده کنم؟

توصیه می‌کنیم به منظور مانیتورینگ سلامت قلب خود، روزانه از این اپلیکیشن برای اندازه‌گیری ضربان قلب و نبض خود استفاده کنید. همچنین به منظور تشخیص تغییر در وضعیت تپش قلب، می‌توانید میزان تپش قلب خود را در حالت‌های پس از بیدارشدن از خواب و تمرین، برچسب‌گذاری کنید.

ضربان قلب نرمال چقدر است؟

طبق گزارشاتی که توسط انجمن قلب آمریکا منتشر شده است، میزان ضربان قلب طبیعی در حالت استراحت بین 60 تا 100 تپش در هر دقیقه است. استرس، هیجان، افسردگی، سطح فعالیت بدن، تناسب اندام و مصرف داروها از عواملی هستند که به طور مستقیم بر روی تپش قلب تاثیر می‌گذارند.

دانلود Instant Heart Rate برای اندروید

دانلود Instant Heart Rate برای iOS