اپل برای اولین بار در سال 2016، دو گوشی آیفون خود یعنی iPhone 7 و iPhone 7 Plus را با استاندارد محافظتی IP67 به بازار عرضه نمود. این استاندارد نشان می‌دهد که گوشی‌ها، تا عمق 1.5 متری و تا حداکثر 30 دقیقه، در شرایط آزمایشگاه، قادر به مقاومت در برابر نفوذ آب هستند. گوشی‌های سری آیفون 13 نیز، به لطف برخورداری از این استاندارد، قادر هستند تا عمق 6 متری و حداکثر 30 دقیقه در برابر نفوذ آب مقاومت کنند. 

چندی پیش، اشخاصی در آمریکا ادعا کردند که کمپانی اپل، اطلاعات نادرست و گمراه‌کننده‌ای در مورد مقاومت گوشی‌ آیفون 13 در برابر نفوذ مایعات، در اختیار آن‌ها قرار داده است و از این کمپانی شکایت کردند. اما اکنون، همه چیز به نفع اپل است و رای دادگاه، در خصوص مقاومت گوشی‌های آیفون در برابر نفوذ آب، به نفع اپل صادر شده است. در این رای اعلام شده است که این دو شخص، شواهد کافی و قابل قبولی درباره این موضوع به دادگاه ارائه نکرده‌اند و دادگاه دقیقا نمی‌داند که گوشی آیفون این افراد، در چه شرایطی دچار نفوذ آب و آسیب شده است. 

اپل در تیزرها و ویدئوهای تبلیغاتی خود، ادعا کرده که گوشی‌های آیفون، قادر هستند تا عمق بین 1 تا 4 متری و به مدت حداکثر 30 دقیقه، در برابر نفوذ آب مقاوم هستند. این ادعا درست است چرا که گواهی محافظتی صادر شده برای این گوشی‌ها، تحت شرایط آزمایشگاه اعلام می‌شود. بنابراین تمامی گوشی‌های هوشمند موجود در بازار، که مجهز به استاندارد عدم نفوذپذیری در برابر آب و مایعات هستند، ممکن است در شرایط مختلف و با نفوذ آب به درون دستگاه، دچار آسیب جدی شوند. در نظر داشته باشید، نفوذ مایعات به درون دستگاه، از شرایط گارانتی خارج است و شما را محتمل هزینه خواهد کرد از این رو، حتی اگر گوشی شما دارای استاندارد IPXX می‌باشد، توصیه می‌کنیم از افتادن آن به درون آب جلوگیری نمایید.