سامسونگ، غول کره‌ای فناوری به بعضی از گوشی‌های هوشمند خود، قابلیت بازکردن قفل خودرو و امکان استارت زدن را به کمک کلید دیجیتال فراهم کرده است. استفاده از این قابلیت در حال حاضر بر روی خودروی جنسیس GV60 امکان‌پذیر می‌باشد. 

پیش از این، اپل در کنفرانس WWDC 2020، اعلام کرد که کاربران با استفاده از سرویس جدید این کمپانی، می‌توانند به جای  سوئیچ ماشین، از ساعت هوشمند اپل یا گوشی آیفون خود استفاده کنند. سامسونگ نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته تا این از این کمپانی عقب نماند و به تازگی توانست تا این قابلیت را به برخی از مدل‌های گوشی هوشمند سامسونگ اضافه کند. سامسونگ قبلا در مورد کلید دیجیتال خودرو، در رویدادی که مربوط به عرضه گلکسی S21 بود، تا حدی از اهداف و برنامه‌های خود صحبت کرده بود و اکنون جزئیات بیشتری در مورد این فناوری را در اختیار کاربران قرار داده است. سامسونگ اعلام کرده کلید دیجیتال خودرو، در ابتدا در کره جنوبی عرضه می‌شوند. این محصولات از قابلیت NFC و UWB (باند فوق عریض) پشتیبانی می‎‌کنند و در حال حاضر، تمامی خودروهای جنسیس GV60 قابل استفاده خواهند بود. 

طبق گزارشی که توسط Verge منتشر شده است، با برخورداری از این قابلیت، شما می‌توانید بدون نیاز به خارج کردن گوشی موبایل از جیبتان، درب ماشین را قفل و یا باز کنید، خودروی خود را روشن کنید و یا قابلیت‌های دیگری نظیر صندلی، آینه و... را تنظیم کنید. 

سامسونگ همچنین لیستی از گوشی‌هایی که از با این فناوری سازگار هستند را منتشر نموده است که در میان آن‌ها نام گوشی Galaxy note 20Ultra، گوشی Galaxy Z Fold 2 , 3، گوشی گلکسی +S21 و گوشی گلکسی S21 Ultra به چشم می‌خورد چرا که این محصولات از فناوری باند فوق پهن و NFC پشتیبانی می‌کنند. 

کلید دیجیتال سامسونگ در Samsung Pass و توسط چیپ eSE نگه‌داری می‌شوند. چنانچه گوشی شما مجهز به سیستم عامل اندروید 11 باشد، می‌توانید این کلیدها را، توسط اپلیکیشن، با سایر افراد به اشتراک بگذارید. 

همانطور که گفته شد، این فناوری در حال حاضر تنها بر روی گوشی جنسیس GV60 و تنها در کره قابل استفاده است اما از سامسونگ انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی، دسترسی آن را به طور گسترده در سایر کشورها و بر روی خودروهای بیشتری امکان‌پذیر کند.