حتما برای شما نیز پیش آمده که قصد تغییر اندازه متن تنها در یک اپلیکیشن خاص را داشته باشید اما در نهایت تغییر سایز متن، بر روی تمامی بخش‌های گوشی هوشمندتان اعمال شود. قابلیت Text Size در جدیدترین نسخه سیستم عامل اپل یعنی iOS 15، به شما امکان می‌دهد تا اندازه متن را تنها در یک اپلیکیشن مشخص تغییر دهید. در این مطلب از پایاتلکام، استفاده از این تنظیمات را به شما آموزش خواهیم داد. 

برای اضافه کردن قابلیت تغییر اندازه متن به Control Center دستگاه iPad یا گوشی iPhone خود، کافیست تا مسیر زیر را دنبال کنید. با اضافه شدن آن به Control Center، می‌توانید به سرعت از هر برنامه‌ای به آن دسترسی داشته باشید:

Settings>Control Center>More Controls

سپس با لمس علامت "+" در کنار Text Size، آن را به Included Controls اضافه کنید. همچنین می‌توانید جایگاه آن را درون لیست مشخص کنید. اکنون این گزینه به Control Center دستگاه شما اضافه شده است. حال وقت آن رسیده تا این قابلیت را در یک اپلیکیشن امتحان کنید. برای این کار، برنامه مورد نظرتان را اجرا کنید و از Control Center بر روی علامت Text Size یک یا دو بار لمس کنید. با استفاده از نوار تغییر اندازه متن، که در 6 سطح طراحی شده است، می‌توانید اندازه مورد نظر خود برای متون و نوشته‌‌ها را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای انتخاب اندازه متن تنها در این برنامه مشخص، باید از قسمت پایین، دکمه‌ای را انتخاب کنید که نام اپلیکیشن در زیر آن نوشته شده است. پس از این مرحله، نوار تغییر اندازه متن به 11 سطح تبدیل می‌شود. حال می‌توانید اندازه مورد نظر خود برای متون و نوشته‌‌های این اپلیکیشن را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید برخی برنامه‌ها نظیر Chrome یا Safari امکان استفاده از این قابلیت را به شما نخواهند داد و برای تغییر اندازه فونت متون در این اپلیکیشن‌ها باید از تنظیمات داخلی آن‌ها استفاده کنید. 

ترفند آیفون برای تغییر اندازه متن