اگر تصور کرده‌اید که با تمام ترفند های مخفی ایفون خود آشنا هستید، باید گفت سخت در اشتباه هستید. اپل، گوشی‌های آیفون خود را با امکان انجام کار های جالب تولید کرده و هربار که با یکی از این موارد آشنا می‌شوید، بیشتر به شگفت‌انگیز بودن گوشی هوشمند خود پی می‌برید. در این مقاله، قصد داریم یکی از ترفندهای مربوط به به بخش منو در سیستم عامل و اپلیکیشن Safari را به شما آموزش دهیم. این ترفند ساده می‌تواند سرعت انجام کارها را کمی افزایش دهد. در ادامه این مطلب، همراه پایاتلکام باشید. 

این ترفند ساده برای زمانی قابل استفاده است که شما در مسیر منوها، یک مسیر بسیار طولانی را پیموده‌اید. برای مثال فرض کنید شما وارد مسیر زیر شده‌اید:

Settings>Accessibility>Touch>Touch Accommodations

اما متوجه می‌شوید که وارد مسیر اشتباه شده‌اید و قصد دارید تا مجددا به منوی Settings برگردید. برای این کار می‌بایست چندین مرحله Back کنید تا به محل مورد نظرتان برسید. ما راه ساده‌تری را به شما آموزش می‌دهیم. برای بازگشتن سریع به اولین منو، یا هر منویی که در این مسیر طی کرده‌اید، کافیست تا در قسمت بالا و سمت چپ صفحه، نام منویی که در حال حاضر در آن هستید را لمس کرده و نگه دارید. از منوی باز شده می‌توانید مسیری که قصد دارید سریعا به آن بروید را انتخاب کنید. این ترفند می‌تواند برای منوهای تودرتو بسیار کارآمد باشد. 

نکته جالب آن است که این ترفند، در اپلیکیشن Safari نیز قابل استفاده است. برای مثال فرض کنید در یک سایت، وارد چندین لینک تودرتو شده‌اید و تمایل دارید به یکی از لینک‌های قبل برگردید. برای این کار کافیست تا انگشت خود را چند ثانیه روی دکمه > یا Back نگه دارید و از منوی باز شده، لینک مورد نظرتان را انتخاب کنید.

شما با چه ترفندهای دیگری از آیفون آشنا هستید؟ خوشحال می‌شویم اطلاعات خود را با ما به اشتراک بگذارید.