یکی از محصولات پرفروش شیائومی هندزفری بلوتوثی هایلو T15 است. در این مقاله قصد داریم به بررسی مشکلات این هندزفری و راه حل آن بپردازیم. یکی از مشکلات رایج این محصول وصل نشدن همزمان دو گوشی  است که ما آن را بررسی کرده و نحوه ریست کردن  شیائومی هایلو تی 15 را هم خواهیم گفت. هندزفری‌های بلوتوثی با وجود تمام مزیت‌ها، دردسرهایی هم دارند که یکی از مهم‌ترین این موارد وصل نشدن هندزفری بلوتوثی به موبایل، زود شارژ تمام کردن و غیره باشد. البته مشکل خالی کردن باتری در ایرباد هایلو T15 وجود ندارد، زیرا باتری 2200 میلی آمپر ساعتی دارد حدودا و  60 ساعت عمر مفید آن است. اما گاهی مشکلات دیگری نظیر وصل نشدن یا بلوتوث ممکن است ایجاد شود که در ادامه به بررسی روش ریست کردن آن می‌پردازیم. 

روش ریست هندزفری بلوتوثی هایلو T15

زمانی که شما با مشکلات مختلف بلوتوثی در هدفون خود رو به رو هستید، می‌توانید با ریست کردن این مساله را برطرف کنید. مشکلات مختلف و زیادی با بازگردانی به کارخانه یا ریست کردن هایلو تی 15 ممکن است حل شود که در ادامه مراحل را برای شما می‌نویسیم. در قدم اول باید هر دو گوشی هایلو T15 را از کیس شارژ بیرون بیاورید و سپس هر دو ایرباد را خاموش کنید. برای خاموش کردن انگشت خود را به مدت 5 ثانیه بر روی قسمت لمس نگه دارید. وقتی گوشی‌های هندزفری خاموش شدند، چراغ نشانگر 2 ثانیه قرمز می‌شود.

در حالی که هر دو گوشی خاموش شده و در خارج از کیس شارژ قرار دارند، انگشت خود را به طور همزمان بر روی قسمت حساس به لمس هر دو ایرباد قرار دهید. این کار را به مدت 15 ثانیه انجام دهید تا چراغ نشانگر LED به حالت چشمک زن و به رنگ‌های قرمز و سفید وارد شود. توجه: چشمک زدن چراغ نشانگر به شکل 3 بار تعویض سریع رنگ بین سفید و قرمز بوده و این فرایند 2 بار تکرار می‌شود. انگشت خود را تا پایان فرایند چشمک زدن برای بار دوم روی قسمت حساس به لمس هر دو گوشی نگه دارید.

حالا هر دو ایرباد را درون کیس شارژ قرار دهید. به تنظیمات بلوتوث موبایل خود بروید. در قسمت دستگاه‌های وصل شده (Paired Devices) به دنبال دستگاهی با نام Haylou-T15 باشید. بر روی نام دستگاه ضربه بزنید و سپس در صفحه باز شده گزینه قطع یا حذف دستگاه (Unpair) را انتخاب کنید. با انجام این کار، ارتباط موبایل با هندزفری بلوتوثی هایلو T15 قطع می‌شود. توجه: در صورتیکه در لیست دستگاه‌های بلوتوثی، چندین دستگاه با نام Haylou-T15 یا Haylou-T15-R یا Haylou-T15-L بود، آن‌ها را نیز با روش گفته شده حذف کنید.

 حال باید موبایل را به هندزفری بلوتوثی هایلو T15 وصل کنیم. برای این کار هر دو گوشی را از کیس شارژ خارج کنید. بعد از خارج کردن گوشی‌ها از کیس شارژ، چراغ نشانگر هر دو گوشی به شکل سریع و به رنگ سفید چشمک خواهد زد. این چشمک زدن به این معنی بوده که هر دو گوشی هنوز به یک دیگر وصل نشده‌اند. به مدت 2 تا 5 ثانیه صبر کنید. هر دو گوشی به شکل خودکار به هم وصل شده و چراغ نشانگر گوشی‌ها به شکل آرام و به رنگ سفید شروع به چشمک زدن خواهد کرد.

بعد از دیدن چشمک زدن آرام گوشی‌ها به رنگ سفید، به قسمت تنظیمات بلوتوث موبایل خود بروید. در قسمت تنظیمات بلوتوث و در لیست دستگاه‌های پیدا شده، بر روی نام Haylou T15 کلیک کنید تا موبایل شما به هندزفری بلوتوثی هایلو T15 وصل شود. درصورتی که در گام نهم با چندین نام Haylou T15 در لیست دستگاه‌های بلوتوثی موجود رو به رو شدید، باید کمی بیشتر صبر کنید تا دو گوشی به یکدیگر وصل بشوند. در صورتیکه این اتفاق رخ نداد، می‌توانید گوشی‌ها را درون کیس شارژ قرار داده و خارج کنید تا به هم وصل شوند.