اگر گوشی اندرویدی شما، به سرقت رفت یا آن را گم کردید، باید چه کاری انجام دهید؟ در این مطلب، به شما نحوه پيدا كردن گوشی گم شده خاموش یا پاک کردن اطلاعات را آموزش می‌دهیم.

برای این کار، ابتدا مسیر زیر را طی کنید:

Settings<Google<Find My Device

حال گزینه On را فعال کنید. پس از آن وارد آدرس android.com/find شوید. در این بخش، جیمیل حساب کاربری خود، که بر روی گوشی اندرویدی شما فعال است را وارد کنید تا تمام اطلاعات گوشی هوشمندتان به شما نمایش داده شود. حال می‌توانید از آخرین لوکیشن گوشی خود مطلع شوید. همچنین اگر گوشی خود را درون خانه یا ماشین گم کرده‌اید، می‌توانید با گزینه Play Sound، صدایی را از سمت گوشی پخش کنید. همچنین می‌توانید پیامی به گوشی خود بفرستید تا در صورتی که شخصی آن را پیدا کرد، قادر باشد آن را به دست شما برساند. 

در نظر داشته باشید برای استفاده از این قابلیت‌ها، گوشی اندرویدی شما می‌بایست حتما به اینترنت متصل باشد و Location آن نیز روشن باشد. 

اگر صاحب یک گوشی سامسونگ هستید می‌توانید مسیر زیر را طی کنید:

Settings<Biometrics and security

حال گزینه Find My Mobile را فعال کنید. پس از این مرحله، آدرس اکانت گوگل یا سامسونگ خود را وارد کنید و سپس وارد آدرس findmymobile.samsung.com شوید. سامسونگ در این سایت، امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد. برای مثال، در صورتی که گوشی شما به سرقت رفته یا گم شده باشد، می‌توانید از تمام اطلاعات گوشی هوشمندتان بک‌آپ بگیرید. همچنین می‌توانید گوشی خود را Lock کنید تا سارق، قادر به کار کردن با گوشی شما نباشد.