بخش زیادی از فعالیت‌های ما با گوشی هوشمند، به تایپ کردن متن، پیام و... اختصاص دارد. در این مطلب، با ترفند های کیبورد ایفون آشنا می‌شوید که به کمک آن‌ها می‌توانید مطالب را سریعتر و راحت‌تر در گوشی آیفون خود تایپ کنید. شما برای استفاده از این ترفندها، نیاز به نصب هیچ اپلیکیشنی نخواهید داشت. در ادامه این مطلب همراه پایاتلکام باشید.

برای این منظور ابتدا مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings>General>Keyboard

حال، بخشی از تنظیماتی که قطعا سرعت تایپ و ادیت شما را افزایش می‌دهند به شما معرفی می‌کنیم:

1. Predictions: همانطور که از نام آن متوجه می‌شوید، این قابلیت می‌تواند کلمات را، پیش از آنکه به طور کامل تایپ کنید، حدس بزند. در نواری که بالای کیبورد شما ظاهر می‌شود، کلمات پیشنهادی و احتمالی به شما نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید به منظور افزایش سرعت تایپ خود، تنها با لمس این کلمات، آن را به متن خود اضافه کنید. البته باید در نظر داشته باشید این قابلیت از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند. 

2. QuickPath: این قابلیت نیز به میزان زیادی سرعت تایپ شما را افزایش می‌دهد، چرا که برای تایپ کلمات، تنها کافیست انگشت خود را بر روی حروف بکشید و فاصله نیز به طور خودکار، بعد از هر کلمه اضافه خواهد شد. البته باید در نظر داشته باشید این قابلیت نیز از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند. 

3. Text Replacement: این قابلیت یکی از قابلیت‌های جذاب کیبود گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود که برای استفاده از آن باید به صورت دستی آن را تنظیم کنید. برای مثال شما می‌توانید برای یک عبارت طولانی، یک عبارت اختصاری تنظیم کنید تا با هربار تایپ آن، عبارت طولانی به طور خودکار به متن اضافه شود. برای تنظیم این قابلیت باید مسیر زیر Settings > General > Keyboard > Text Replacement را طی کنید. 

4. Undo Typing: شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، اشتباهات خود را Undo و یا Redo کنید برای این کار کافیست تا گوشی خود را تکان دهید و از منوی باز شده، یکی از عملیات مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید سه انگشت خود را به صورت همزمان روی صفحه، به سمت چپ یا راست بکشید و عملیات Undo و یا Redo را انجام دهید.

5. تغییر موقعیت نشانگر تایپ: برای این کار، دکمه Space را نگه دارد و انگشت خود را جابجا کنید تا نشانگر تایپ در موقعیت مورد نظر قرار گیرد.  

6. تایپ سریع اعداد: برای تایپ اعداد نیاز است تا یک بار “۱۲۳” را لمس کرده، عدد مورد نظر را تایپ کرده و مجددا با لمس “۱۲۳” به کیبورد برگردید. برای افزایش سرعت تایپ اعداد کافیست تا انگشت خود را بر روی “۱۲۳” نگه داشته و آن را به سمت عدد مورد نظرتان کشیده و رها کنید. 

7. کیبورد با سایز کوچک‌تر: اگر تایپ با یک دست بر روی صفحه نمایش بزرگ آیفون برای شما چندان راحت نیست می‌توانید به سادگی سایز کیبورد را تغییر دهید. برای این کار انگشت خود را روی علامت کره زمینن نگه داشته و کیبوردی کوچکتر را انتخاب کنید. 


هرچند که امروزه، ارسال پیام صوتی و ویدئویی در میان کاربران رایج شده است با این حال، هنوز به تایپ کردن نیاز داریم. استفاده از این ترفندها می‌توانند به میزان زیادی تجربه تایپ شما با گوشی آیفون را بهبود ببخشند.

شما با چه ترفندهای دیگری آشنا هستید؟