حتما برای شما نیز پیش آمده که نیاز داشتید از یک مقاله طولانی، اسکرین شات بگیرید و آن را در گوشی خود ذخیره کنید. قطعا اگر در گذشته نیاز به انجام این کار داشتید، می‌بایست از آن مقاله چیزی در حدود 4 یا 5 اسکرین‌شات بگیرید. این کار ممکن است سبب سردرگمی شما در پیدا کردن ترتیب عکس‌ها شود. همچنین ممکن است از ده‌ها مقاله نیاز به گرفتن اسکرین شات داشته باشید که در این صورت با سیل عظیمی از اسکرین‌شات‌های بی سر و ته روبه‌رو می‌شوید. اکنون شما می‌توانید با گوشی اندرویدی خود، اسکرین شات بلند و تمام صفحه بگیرید.

برای این کار، دکمه Power و Volume Down گوشی موبایل خود را نگه دارید تا اسکرین شات ثبت شود. از منوی باز شده در قسمت پایین، کافیست تا اولین گزینه، که به شکل فلش رو به پایین است را لمس کنید تا گوشی هوشمندتان به طور خودکار اقدام به اسکرول و ثبت اسکرین شات کند. گزینه دوم در این منو، به شما امکان می‌دهد تا تنها بخشی که به آن نیاز دارید را کراپ کرده و از تصویر جدا کنید. با لمس گزینه سوم نیز می‌توانید اسکرین‌شات خود را به اشتراک بگذارید.

شما می‌توانید در مسیر Settings<Advanced features<screenshot، برخی تنظیمات مربوط به اسکرین شات نظیر نمایش نوار ابزار، مخفی کردن نوار وضعیت و پیمایش و فرمت ذخیره‌سازی تصاویر را تغییر دهید.