همانطور که انتظار می‌رفت، مشکلات ناشی از پاندمی کرونا، گریبان کمپانی محبوب اپل را نیز گرفته است به طوریکه در آخرین اخبار منتشر شده در مورد گوشی آیفون 13، این شرکت اعلام کرده در جهت بهبود عرضه گوشی‌های این خانواده، قصد دارد تا میزان تولید آیپد را کاهش دهد. 

در حال حاضر، بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده تلفن‌های همراه اعلام کرده‌اند که با مشکل تامین قطعات روبه‌رو هستند. کمپانی اپل نیز به تازگی اعلام کرده به دلیل مشکلات مختلفی از جمله کمبود جهانی چیپست، محدودیت مصرف برق، پاندمی کرونا و کاهش نیروی کار در تولید و عرضه گوشی‌های سری آیفون 13 خود با مشکل مواجه شده است به طوریکه تحویل سفارش‌های ثبت شده توسط کاربران با چندین هفته تاخیر انجام می‌شود. علاوه بر این، گوشی‌های سری آیفون 13 و ساعت هوشمند اپل سری 7، به تعداد محدودی در جهان عرضه‌ شده‌اند که این امر می‌تواند خسارت مالی زیادی به این کمپانی وارد کند. 

اخبار و گزارشاتی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد که Apple به منظور حفظ زنجیره تولید گوشی‌های سری 13، تولید iPad را کاهش داده است. به این ترتیب، اپل قصد دارد تا قطعات آیپد را به گوشی‌های آیفون خود اختصاص دهد تا به این شکل، قادر به حجم بالای تقاضای گوشی‌های سری جدید خود باشد. کاهش تولید آیپد به دلیل کمبود تقاضای این محصولات در بازار انجام گرفته است. بر اساس این گزارش، میزان تولید آیپد با کاهش 50 درصدی روبه‌رو شده که بیشتر مربوط به مدل‌ها و نسل‌های قبلی این محصولات می‌شود. به این ترتیب، اپل با الویت بالاتر بر روی تولید گوشی آیفون 13 متمرکز می‌شود. با انتشار این اخبار، به نظر می‌رسد طرفداران آیپد حالا باید چندین هفته در نوبت تحویل محصولات قرار بگیرند. 

از آنجایی که مشکل جهانی کمبود چیپست پردازنده، به ادعای تحلیلگران تا پایان سال 2022 نیز ادامه دارد، باید دید کمپانی‌های درجه یک تولیدکننده گوشی و گجت‌های هوشمند، چه تدبیری می‌اندیشند.