گوشی‌های هوشمند ما، به خودی خود، سرعت انجام کارهای روزمره ما را افزایش داده‌اند با این حال، هنوز ترفندهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا کارهای خود را با سرعت بیشتری انجام دهید. در این مطلب از پایاتلکام، قصد داریم 2 ترفند کاربردی کیبورد آیفون را به شما آموزش دهیم پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید. 

2 ترفند کاربردی کیبورد آیفون برای افزایش سرعت کار

اولین ترفند، مربوط به اصلاح غلط‌های تایپی است. فرض کنید که در حال تایپ نوشته‌ای هستید و قصد دارید یکی از کلمات قبلی را اصلاح کنید. در این صورت مجبور هستید انگشت خود را روی قسمتی از متن که قرار است اصلاح شود قرار دهید. با این ترند می‌توانید بدون آنکه برای لحظه‌ای انگشتتان را از روی کیبورد بردارید، مکان‌نما را به محل مورد نظرتان هدایت کنید. برای این کار، انگشت خود را برای چند ثانیه روی دکمه Space نگه دارید، هنگامی که صفحه کیبورد خالی شد، با کشیدن نوک انگشت خود به سمت چپ یا راست، در محل مورد نظر قرار بگیرید. این ترفند به ظاهر ساده می‌تواند تا حدی سرعت تایپ شما را افزایش دهد. 

ترفند دوم نیز می‌تواند تا حدی به افزایش سرعت تایپ شما کمک کند. ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که چندین بار مجبور به تایپ یک کلمه یا عبارت شوید. شما می‌توانید با تعریف یک میان‌بر، در زمان خود برای تایپ یک عبارت صرفه‌جویی کنید. برای تعریف میان‌بر برای یک عبارت خاص، ابتدا مسیر زیر را طی کنید:

Settings>General<Keyboard<Text Replacement

حال در این بخش، علامت مثبت را لمس کنید. این بخش، عبارت مورد نظر و عبارت میان‌بر را وارد کنید. حال هر زمان که قصد دارید عبارت مورد نظر خود را وارد کنید، کافیست تا عبارت میان‌بر را وارد کرده تا عبارت اصلی به شما نمایش داده شود. کافیست تا آن را لمس نموده تا تایپ شود. 

شما با چه ترفندهای دیگری در گوشی اپل خود آشنا هستید؟