عمده کاربری یک گوشی هوشمند، برقراری تماس و مکالمه با دیگران است به همین منظور، نیاز است تا تغییراتی در نحوه برقراری و دریافت تماس ایجاد کنیم و سرعت اجرای آن را افزایش دهیم. در این مطلب از پایاتلکام، با 3 ترفند تماس در گوشی‌های سامسونگ آشنا می‌شوید. 

تنظیمات تماس سامسونگ برای ایجاد تغییر در نحوه برقراری تماس‌ها

ترفند اول - Siwpe Gesture

جسچرها، از محبوب‌ترین قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند هستند که سرعت انجام کارها را افزایش می‌دهند. اگر شما صاحب یک گوشی سامسونگ هستید، می‌توانید از Swipe Gesture ها برای ارسال سریع پیام یا برقراری سریع تماس تلفنی استفاده کنید. برای این کار کافیست تا بر روی نام مخاطب مورد نظر خود، انگشت خود را به سمت چپ بکشید تا وارد صفحه ارسال پیام شوید. با کشیدن انگشت خود به سمت راست، تماس شما با مخاطب مورد نظر برقرار می‌گردد. این قابلیت، به طور پیش‌فرض در گوشی سامسونگ فعال است با این حال اگر این ویژگی بر روی گوشی شما فعال نیست، می‌توانید در اندروید 11، مسیر زیر را دنبال کرده و این قابلیت را فعال کنید. 

قسمت Phone گوشی خود را باز کرده و سه نقطه سمت راست را لمس کنید و وارد Settings شوید. در این بخش، Other call settings را لمس کنید و گزینه Swipe to call or text را فعال کنید. در صورتی که به این قابلیت، علاقمند نیستید می‌توانید آن را غیر فعال کنید. 

Siwpe Gesture سامسونگ

ترفند دوم - مخاطب مورد علاقه

اگر با یک یا چند نفر از مخاطبین خود، بیشتر در ارتباط هستید می‌توانید به منظور دسترسی راحت‌تر به آن‌ها، این افراد را به لیست علاقه‌مندی اضافه نمایید. برای این کار، به Contacts گوشی خود بروید و نام فردی که تمایل دارید به لیست مورد علاقه‌تان اضافه کنید را لمس کنید. در این قسمت، از قسمت پایین کافیست تا علامت ستاره (Favorites) را لمس کنید. از این پس، این مخاطبین، به شکلی جدا از سایر مخاطبین شما و در بالاترین قسمت لیست مخاطبین نمایش داده می‌شوند. 

مخاطب مورد علاقه ترفند اندروید

ترفند سوم - شماره‌گیری سریع

یکی دیگر از ترفندهایی که می‌توانید برای برقراری تماس‌های تلفنی خود استفاده کنید، افزودن شماره‌گیری سریع است. شما می‌توانید هریک از شماره‌های موجود در صفحه Keypad را به یک مخاطب اختصاص دهید تا با نگه داشتن آن شماره، به سرعت تماس تلفنی با مخاطب مورد نظرتان برقرار شود. برای این کار، Phone گوشی خود را باز کرده و به بخش Keypad بروید. حال انگشت خود را بر روی یکی از اعداد نگه دارید تا با کادر سوال نمایش داده شود. در این کادر از شما سوال می‌شود که آیا تمایل دارید این شماره را به یک مخاطب اختصاص دهید؟. در این مرحله Assign را لمس کنید. حال در این قسمت، مخاطب موردنظرتان را از لیست مخاطبین انتخاب کنید. 

برای حذف اختصاص شماه نیز، کافیست در بخش Keypad، سه نقطه بالا را لمس کرده و Speed dial numbers را انتخاب کنید و در کنار نام هر مخاطب، علامت منفی را لمس کنید.

شماره‌گیری سریع در اندروید


شما با چه ترفندهای دیگری در گوشی‌های هوشمند آشنا هستید؟ می‌توانید در قسمت نظرات، این ترفندها را با ما به اشتراک بگذارید.