گوشی‌های هوشمند ما با قابلیت‌های بی‌نظیری که در اختیارتان قرار می‌دهند، به چیزی فراتر از یک گوشی ساده تبدیل شده‌اند. شما تقریبا می‌توانید هرکاری را، از یاداوری جلسات و قرارهای مهم تا فیلمبرداری انجام دهید. حتما برای شما نیز پیش آمده که نیاز به نوشتن یادداشت کوچکی هستید اما خودکار و کاغذ همراهتان نیست. نگران نباشید! اینجاست که گوشی هوشمندتان به کمک شما می‌آید. شما می‌توانید یکی از اپلیکیشن‌های دفترچه یادداشت اندروید را دانلود نموده و یادداشت‌های خود را به مدت نامحدود در گوشی خود نگه دارید. در این مطلب 4 اپلیکیشن یادداشت در گوشی اندرویدی را به شما معرفی می‌کنیم.

دفترچه یادداشت اندروید همیشه همراه شما

اپلیکیشن FiiNote

FiiNote را می‌توان یکی از ساده‌ترین و کارامدترین اپلیکیشن‌های نوت‌برداری در اندروید دانست که برای تبلت و گوشی قابل استفاده است. برخی از ویژگی‌های این اپلیکیشن عبارتند از:

  1. امکان استفاده از کیبورد یا قلم برای نوشتن
  2. امکان قراردادن هرچیزی به عنوان نوت (متن، ویدئو، عکس، فایل صوتی)
  3. امکان ایجاد لیست toDo، یاداوری قرارها، تقویم و...
  4. محیط با طراحی زیبا
  5. امکان دسته‌بندی نوت‌ها

دانلود FiiNote از گوگل پلی

اپلیکیشن Evernote

Evernote یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های دفترچه یادداشت اندروید است که قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن به شما امکان می‌دهد تا هر ایده‌ای که به ذهنتان می‌رسد را، پیش از آنکه فراموش کنید، در آن یادداشت کنید. این اپلیکیشن همچنین قابلیت دسته‌بندی نوت‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد بنابراین به راحتی می‌توانید کارهای خانه یا محل کار خود را برنامه‌ریزی کنید.

دانلود Evernote از گوگل پلی

اپلیکیشن Google Keep

Google Keep که احتمالا با آن آشنا هستید، یک اپلیکیشن بسیار کاربردی و فوق‌العاده برای یادداشت‌برداری در گوشی‌های اندرویدی است که امکان ذخیره فایل‌های مختلف از جمله فایل صوتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید تمامی این نوت‌ها را دسته‌بندی کنید و در صورت نیاز به سادگی به آن دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید نوت‌های خود را در صورت نیاز با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

دانلود Google Keep از گوگل پلی 

اپلیکیشن ColorNote

اگر به دنبال یک اپلیکیشن ساده اما کاربردی هستید، ColorNote قطعا به شما کمک خواهد کرد.  پس از یادداشت لیست‌ها، ایمیل و فهرست خرید خود، می‌توانید در صورت لزوم آن‌ها را اصلاح کنید. پس از نصب این برنامه، می‌توانید ویجت آن را به صفحه اصلی گوشی خود اضافه کنید تا به سرعت به آن دسترسی داشته باشید.

دانلود ColorNote از گوگل پلی


شما تجربه استفاده از کدام اپلیکیشن را داشته‌اید؟ آیا اپلیکیشن دیگری به عنوان دفترچه یادداشت اندروید می‌شناسید؟