در این مقاله قصد داریم تا به معرفی چند پادکست خوب در زمینه‌های مختلف بپردازیم که به کمک آن‌ها می‌توانید پیشرفت قابل توجهی در زمینه‌های مختلف داشته باشید. فرقی ندارد شما می‌خواهید سطح زبان خود را افزایش دهید یا اینکه به توسعه فردی بپردازید. گوش دادن به فایل‌های صوتی می‌تواند یک گزینه عالی برای رسیدن به هدف‌تان باشد. در ادامه شش مورد را به شما معرفی خواهیم کرد. 

چرا پادکست گوش دهیم؟

قبل از اینکه به سراغ معرفی این شش مورد برویم. ابتدا بهتر است بررسی کنیم که گوش دادن به پادکست چه مزیت‌هایی دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای این کار این است که می‌توانید از زمان مرده خود استفاده کنید. به عنوان مثال اگر پشت ترافیک گیر کردید، یا در حال آشپزی هستید یا حتی هر روز در مسیر رفت و برگشت می‌توانید از این زمان خود بهترین استفاده را داشته باشید. بنابراین پادکست نه تنها به ما کمک می‌کند که از زمان خود به صورت بهینه استفاده کنیم، بلکه ما می‌توانیم همزمان با آن فعالیت دیگری انجام دهیم. از دیگر مزایای آن هم این است که گوش دادن به متنی همان انگار مشغول خواندن هستیم. در حقیقت شما می‌توانید بدون دردسرتر کتاب مطالعه کنید.

معرفی 6 پادکست خوب

پادکست رادیو هم آوا : نگاه روانکاوی به مسائل روانشناسی دارد که ممکن است برای هر فردی در زندگی پیش بیاید. در حقیقت می‌توان آن را در دسته توسعه فردی قرار داد که به شما کمک می‌کند مشکلات درون خود را حل کرده و شخصیت خود را ارتقا بخشید. 

پادکست all ears English : برای زمان آموزان یک گزینه عالی است. اگر قصد دارید سطح زبان خود را بالا ببرید، حتما به سراغ این گزینه بروید. از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به لهجه امریکن اشاره کرد و برای تقویت مکالمه، واژگان و لیسینینگ مناسب است. بیش از ۱۳ میلیون بار هم تو Itunes دانلود شده است!


پادکست سالن پرواز: این پادکست برای کسایی که قصد مهاجرت دارند پیشنهاد می‌شود. درهر قسمت با اشخاصی که مهاجرت کردند گفتگویی صورت می‌گیرد و شما می‌توانید از تجربیات آن‌ها استفاده کنید.

پادکست دایجست: این پادکست مسائل نسبتا پیچیده را با زبان ساده و جالب بررسی می کند. از جمله این مسائل می‌توان به تناسخ، رویا و.. اشاره کرد.

پادکست رخ: این پادکست درباره زندگی افراد تاثیر گذار  است و مسیر رسیدن به هدف های بزرگ آن‌ها را بررسی  می‌‎کند.

پادکست  English Pod: این پادکست درچهار سطح آموزشی و بیش از 100 ساعت آموزش صوتی برای کاربران سطوح مقدماتی تا پیشرفته ارائه شده است.