اگر به دستیار صوتی اپل یا همان Siri معروف حسادت می‌کنید وقت آن رسیده که دستیار صوتی گوگل را روی گوشی اندرویدی خود امتحان کنید. Google Assistant به شما کمک می‌کند تا بسیاری از کارهای روزمره نظیر پخش موسیقی، برقراری تماس، ایجاد آلارم و... تنها با یک فرمان صوتی کوتاه انجام دهید. این قابلیت به طور پیش‌فرض بر روی گوشی‌های اندرویدی فعال است و با نگه داشتن دکمه Home، آماده به کار می‌شود. 

نکته‌ای که باید آن را در نظر داشته باشید آن است که این دستیار صوتی را نمی‌توانید از روی گوشی موبایل اندرویدی خود پاک کنید و تنها می‌توانید آن را فعال یا غیر فعال نمایید. برای این کار کافیست تا مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد بخش تنظیمات یا Setting گوشی اندرویدی خود شوید و در کادر جستجوی بالا، عبارت Google assistant را سرچ کنید. در میان گزینه‌های یافت شده، Assistant Settings را انتخاب کرده تا وارد بخش تنظیمات دستیار صوتی گوگل شوید. حال کافیست تا وارد بخش General شده و گزینه مربوط به Google assistant را فعال/غیر فعال کنید.

پس از انجام این مراحل، دستیار صوتی گوگل، غیر فعال می‌شود و شما هر زمانی که تمایل داشته باشید می‌توانید با طی کردن این مسیر، آن را فعال نموده و کارهای مورد نظر خود را به کمک آن انجام دهید. دستیار صوتی گوگل، امکانات و قابلیت‌های جالب و مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد بنابراین توصیه می‌کنیم کار با آن را فرا بگیرید.

شما تاکنون از دستیار صوتی گوگل استفاده کرده‌اید؟