همواره انتخاب هندزفری بی سیم یکی از کارهای سخت در بازار کنونی که تنوع زیادی در انواع هندزفری بی سیم وجود دارد است. انواع هندزفری بی سیم در قیمت، رنگ، کارکرد، ارگونومی و قابلیت های گوناگون که باعث می شود کاربران در هنگام خرید محصول دچار سردرگمی شوند. اینجا هستیم تا برخی از بهترین هندزفری های بی سیم را معرفی کنیم.

معیارهای مهم برای بهترین هندزفری بی سیم چیست؟

پیش از این که شروع به اعلام و معرفی بهترین هندزفری بی سیم در بازار کنیم، باید ابتدا در رابطه با این موضوع صحبت کنیم که معیارهای اندازه گیری برای انتخاب و خرید هندزفری بی سیم خوب چیست و از چه طریقی می توان هندزفری ها را با یکدیگر مقایسه کرد. در مطلب دیگری نیز به مقایسه هندزفری بی سیم و با سیم پرداخته ایم.

اگر بخواهیم به ترتیب اولویت، این معیارها را معرفی کنیم عبارت است از:

  1. برند هندزفری بی سیم
  2. قیمت هندزفری بی سیم
  3. کیفیت مکالمه هندزفری بی سیم
  4. کیفیت پخش موسیقی هندزفری بی سیم
  5. قدرت لمس (تاچ) گوشی ها
  6. تنوع عملکرد لمس گوشی ها
  7. باتری و زمان نگهداری شارژ هندزفری بی سیم
  8. رنگ و ...

هرکدام از این معیارها به تنهای و یا درکنار یکدیگر باعث می شوند تا بتوانیم بهترین هندزفری بی سیم که برای ما مناسب است را انتخاب کنیم. بصورت کلی اگر بخواهیم کاملا خلاصه بیان کنیم، باید بگوییم که بهترین هندزفری بی سیم از نظر هرشخصی کاملا متفاوت است و با توجه به بودجه و سلیقه خود می تواند بهترین نوع هندزفری بی سیم را انتخاب کند. در ادامه بصورت کامل و دقیق به بررسی هر یک از این معیارها خواهیم پردخت.

عکس انواع هندزفری بی سیم بلوتوثی - پایا تلکام

بهترین برند هندزفری بی سیم چیست؟

همانطوری که در تمامی لوازم و محصولات دیجیتال، برند محصول، حرف اول را می زند، در انتخاب هندزفری بی سیم نیز برند محصول بسیار مورد توجه قرار می گیرد. شرکت‌های بسیار زیادی در زمینه تولید هندزفری بی سیم فعال هستند و هر روز به تعداد این شرکت ها افزوده خواهد شد. اما از مهم ترین شرکت ها می توان به هندزفری سامسونگ، اپل، وان مور، خرید هندزفری شیائومی ،  لنوو، هاینوتکو و ... اشاره نمود که در این زمینه فعال و صاحب نام هستند. در سایت پایا تلکام نیز سعی شده است تا اکثر این برندهای موفق به همراه گارانتی معتبر خدمت کاربران عزیز ارائه شود. 

بهترین قیمت برای هندزفری بی سیم

معیار و مولفه دوم یعنی قیمت هندزفری بی سیم ارتباط بسیار زیاد و مستقیمی با برند تولیدکننده هندزفری می باشد. چرا که ممکن است حتی یک برند معروف همانند سامسونگ، یک هندزفری میان رده با امکانات معمولی را به بازار معرفی کند اما از آنجا که این هندزفری متعلق به شرکت سامسونگ است، قیمت آن نیز به نسب یک محصول از برندی دیگر ولی با امکانات بالاتر، بیشتر است. هر چند در فضای رقابتی فعلی، این عامل تا حدودی در حال کنترل شدن است.

بصورت کلی انتخاب قیمت مناسب برای بهترین هندزفری بی سیم، کاملا سلیقه ای بوده و به بودجه دلخواه شما بستگی دارد. اما بصورت معمول، کاربران ایرانی تمایل زیادی به خرید هندزفری های زیر 1 میلیون تومان دارند. در مطلبی که با عنوان معرفی بهترین هندزفری‌های زیر یک میلیون تومان نوشته شده است، لیستی از این محصولات خدمت شما ارائه شده است. همانطور که مطرح شد، بهتر است برای خرید یک هندزفری خوب، بودجه ای حداکثر یک میلیون تومانی را در نظر داشته باشید. مگر اینکه در کیفیت هندزفری بسیار سخت گیر باشید و حتما به دنبال هندزفری های پرچمدار و بالا رده باشید که موضوع متفاوت است.

بهترین هندزفری بی سیم برای مکالمه

یکی از مهمترین فاکتورها و معیارها، و البته از مهمترین اهداف استفاده از هندزفری را می توان استفاده از مکالمه را بیان کرد. متاسفانه امروزه با افزایش جرایم و دزدی گوشی های موبایل، ترس زیادی در بین عموم جامعه ایجاد شده است و تمایل زیادی به استفاده و در دست گرفتن گوشی خود در اماکن عمومی ندارند. از این رو هندزفری بی سیم بعنوان یک فرشته نجات عمل کرده و باعث می شود تا بتوان در محیط عمومی نیز به تماس ها پاسخ داد و از طرفی به گوش دادن موسیقی نیز پرداخت.

منظور از کیفیت مکالمه برای هندزفری های بی سیم این است که بتوان از آن در محیط های نسبتا شلوغ و پر سروصدا نیز استفاده کرد بطوری که مخاطب آن‌سوی تماس بتواند صدای واضحی از ما را بشنود و متوجه کلمات و جملات ما شوند. عموما اغلب هندزفری های موجود در بازار این قابلیت را ندارند و یا از انواع ضعیف آن استفاده می کنند. اما برخی هندزفری ها هستند که کیفیت بسیار بالایی در زمینه انتقال صدای اصلی و حذف نویز و صدای محیط اطراف دارند. در مطلب معرفی 7 مدل هندزفری مناسب برای مکالمه  لیستی از بهترین های این بخش را ارائه کرده ایم.

عکس هندزفری بی سیم بر روی گوشی موبایل- پایا تلکام

کیفیت هندزفری بی سیم مناسب پخش موسیقی

از دیگر معیارهای مهم برای انتخاب یک هندزفری، کیفیت پخش صدا و موسیقی در آن است. پخش صدای موسیقی در هندزفری استاندارد و حرفه ای باید به گونه ای باشد که باعث خستگی گوش، آسیب رسیدن به گوش از نظر نازک بودن صدا و ... نشود. عموم افراد به دنبال هندزفری با صدای متمایل به بم و با base قوی هستند که باعث می شود تا همزمان که از شنیدن موسیقی لذت می برند، دچار خستگی گوشی و درد در این ناحیه نشوند. حالت دالبی (Dolby) و پخش چند بُعدی موسیقی از دیگر عوامل مهم در تصمیم گیری کاربران برای خرید محصول مورد نیاز خود است.

قدرت لمس (تاچ) گوشی های هندزفری بی سیم

از نظر شخص بنده، بهترین هندزفری بی سیم، هندزفری است که قدرت تاچ گوش ها ( دکمه های لمسی هندزفری ) بالایی داشته باشد و با لمس گوشی ها به سرعت عملیات مورد نیاز را انجام دهد و از تکرار و ضربه زیاد به هندزفری جلوگیری کند. برخی از مدل ها به گونه ای است که باید حتما با فشار و تعداد دفعات بیشتر عملیات لمس انجام شود تا دکمه موجود برروی گوشی ها عمل کند. اما هندزفری هایی که دکمه لمس آنها در یک موقعیت مناسب برای تاچ و حساسیت بالایی دارند، اقبال و طرفدارا بیشتری را به سمت خود جذب می کنند.

تنوع در عملکرد لمس برای بهترین هندزفری بی سیم

در این بخش لازم است در ادامه بند قبلی اضافه کنیم که علاوه بر حساسیت موجود در دکمه های هندزفری، باید تنوع عملکرد دکمه ها را نیز مدنظر داشت و تا جایی که ممکن است، بهتر است که این دکمه ها بتوانند کارهای متعددی را به شرط تعداد دفعات لمس انجام دهد. بعنوان مثال برخی از هندزفری ها به این شکل است که با زدن یک ضربه برروی بخش تاچ در گوشی سمت راست، می توانند تماس را پاسخ دهند. اما در سایر مدل ها این عملیات باید با 2 بار ضربه برروی گوش راست انجام شود.

همچنین گاها ممکن است برخی هندزفری ها برای عملیات موسیقی، تنها بتوانند عملیات قطع و وصل موسیقی را انجام دهند و امکان جابجا شدن بین آهنگ قبلی و بعدی وجود ندارد. جدا از این مورد، برخی هندزفری ها حتی برای تعداد 3 ضربه برروی گوش ها نیز برنامه دارند و عملیات خاصی را انجام می دهند. بعنوان مثال در خرید هندزفری qcy t13 با 3 بار ضربه پشت سرهم میتوان حالت Game Mode را برای بم تر شدن صدا فعال یا غیرفعال نمود.

عکس هندزفری بی سیم سفید در گوش - پایا تلکام

باتری و بهترین زمان نگهداری شارژ هندزفری بی سیم

مدت زمان قابل استفاده از گوشی های هندزفری، یکی دیگر از مهمترین فاکتورها هنگام خرید هستند. به این دلیل که هندزفری های بی سیم امکان دریافت نیروی لازم را بصورت مستقیم ندارند، پس باید از باریت خوبی تغذیه کنند که این باتری بتواند خیال ما را برای چند ساعت استفاده مداوم راحت کند. عموما و بصورت میانگین، هندزفری ها باید توانند 3 الی 4 ساعت قابل استفاده باشند. زمان کمتر از این مقدار، بعنوان یک ضعف و زمان بیشتر از آن بعنوان یک مزیت بسیار مثبت تلقی می شود.

بهترین رنگ برای هندزفری های بی سیم

انتخاب رنگ یکی از سلیقه ای ترین معیارها برای انتخاب هندزفری می باشد. ممکن است این انتخاب با توجه به رنگ گوشی موبایل خود، رنگ مورد علاقه خود، رنگ های ارائه شده توسط شرکت تولیدکننده تغییر کند. اما بصورت کلی رنگ های اصلی و محبوب ترین رنگ هندزفری بی سیم عبارتند از رنگ سفید، مشکی، سرمه ای و نقره ای.

در این مقاله سعی شد تا معیارها و فاکتورهای بسیار مهمی که برای انتخاب بهترین هندزفری بی سیم در بازار را بصورت خلاصه و مفید خدمت شما ارائه کنیم تا بتواند به شما کمک کند که بهترین هندزفری متناسب با شرابط خود را انتخاب کنید.

در ادامه و روزهای آینده بصورت کامل به بررسی بهترین هندزفری های بی سیم بازار می پردازیم که به نوعی توانسته اند تمام معیارهای فوق را به نسبت معقولی در خود جای دهند و رغبت کاربران نیز به این محصولات بسیار زیاد است.

اگر برای شما فاکتور و معیارهای دیگری در هنگام خرید هندزفری وجود دارد لطفا در بخش نظرات قرار دهید تا بتواند کمک بیشتری به کاربران عزیز کند.