شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین در حال افزایش است از این رو، دولت این کشور، قرنطینه و محدودیت‌های جدیدی را اعمال نموده است. شهر ژنگژو، یکی از شهرهایی است که اکنون تحت قرنطینه قرار دارد و این امر به طور مستقیم بر روی فعالیت یکی از مهم‌ترین کارخانه‌های مونتاژ گوشی آیفون تاثیر گذاشته است. در گزارشی که توسط 9to5Mac منتشر شده است، مقامات کشور چین، مناطقی از شهر ژنگژو را تحت قرنطینه قرار داده‌اند که در پی آن، مردم اجازه ترک منازل خود را نخواهند داشت. در این گزارش آمده است که بزرگ‌ترین و مهم‎‌ترین کارخانه تولید گوشی آیفون که در این منطقه قرار دارد نیز تحت تاثیر این قرنطینه قرار خواهد گرفت. خبرها نشان می‌دهند که انجام آزمایش کووید برای کارکنان این کارخانه، یکی از الزامات حضور در محل کار است.

هنوز اپل هیچگونه واکنش و توضیحی به این موضوع نشان نداده هرچند که این اولین باری نیست که کرونا و قرنطینه در چین، بر روی تولید گوشی‌های آیفون تاثیر می‌گذارد. ماه گذشته نیز فعالیت یکی از کارخانه‌های اپل در شهر ژنژن به حالت تعلیق درآمد که جزو مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کارخانه‌های مونتاژ گوشی آیفون به شمار می‌رفت.

بر اساس گزارش‌ها و آمارها، اعمال محدودیت‌ها و قرنطینه‌های جدید می‌تواند منجر به کاهش تولید گوشی آیفون تا 10 میلیون دستگاه شود. چنین آماری تنها محدود به گوشی آیفون نمی‌شود چرا که تولید آیپد نسل 5 و MacBook Pro نیز تحت تاثیر قرنطینه قرار خواهد گرفت.