افزایش استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند، سبب شده تا میزان تحرک ما در طول روز، به شکل چشمگیری کاهش پیدا کند. اعتیاد به استفاده از این گوشی‌های هوشمند، در بعضی مواقع سبب می‌شود تا نتوانیم وقت و انرژی خود را بر روی فعالیت‌های مهم‌تر متمرکز کنیم. وجود این محصولات هوشمند در اطرافمان، سبب می‌شود تا دچار اضطراب و استرس شویم و همین امر می‌تواند سلامت روانی ما را با تهدید روبه‌رو کند. از این رو نیاز است تا با قابلیت‌هایی که این گوشی‌های هوشمند در اختیار ما قرار می‌دهند، استفاده از دستگاه هوشمند خود را مدیریت کرده و زندگی دیجیتالی بهتری داشته باشیم. در این مطلب، ترفندی را به شما آموزش می‌دهیم که به راحتی از طریق گوشی سامسونگ خود می‌توانید آن را اجرا کنید. Digital Wellbeing، به عنوان یک قابلیت کاربردی بر روی گوشی‌های اندرویدی، به شما اجازه می‌دهد عادات استفاده از تلفن همراهتان در طول روز را مشاهده کرده و در صورت نیاز آن را اصلاح کنید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا از میزان استفاده از اپلیکیشن‌هایی که در طول روز با آن سر و کار دارید اطلاع پیدا کنید. 

برای استفاده از این قابلیت، مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings<Digital Wellbeing and parental controls

با قابلیت‌های موجود در این بخش، شما به سادگی می‌توانید مدت زمان روشن بودن صفحه نمایش را تعیین کنید. همچنین در صورتی که برای انجام کارهای خود نیاز به تمرکز دارید، می‌توانید از بخش Focus mode، یکی از حالت‌های مناسب را انتخاب نمایید.

در نهایت در بخش Bedtime mode نیز می‌توانید با فعال کردن این گزینه، برای خوابیدن آماده شوید. در این حالت، تمامی تماس‌ها، هشدارها و سایر صداها به حالت Mute در خواهد آمد. به این شکل می‌توانید خواب شبانه بهتری را تجربه کنید. در نظر داشته باشید این ترفند از طریق تنظیمات گوشی‌ سامسونگ با اندروید 11 آموزش داده شده است و ممکن است بر روی گوشی شما متفاوت باشد.