یکی از ترفندهای جالبی که می‌توانید از آن در دستگاه‌های اندرویدی استفاده کنید، کیبورد شناور است. Floating Keyboard، به شما امکان می‌دهد در گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی، به سادگی محل کیبورد را تغییر دهید تا در هنگام تایپ، احساس راحتی بیشتری داشته باشید. از دیگر مزایایی که این کیبورد شناور در اختیار شما قرار می‌دهد، امکان تغییر رنگ، تم و اندازه کیبورد است. در ادامه این مطلب از پایاتلکام، این ترفند را به شما آموزش خواهیم داد. 

با نصب Google Gboard بر روی تمامی گوشی‌های اندرویدی، می‌توانید به این کیبورد شناور دسترسی داشته باشید. برای این کار، ابتدا کافیست تا کیبورد گوگل یا Gboard را از طریق گوگل پلی استور نصب کنید. سپس وارد بخش تنظیمات (Settings) گوشی هوشمند خود شوید و General management را انتخاب کنید. حال در این قسمت، گزینه Keyboard list and default را لمس کنید تا لیست کیبوردهای پیش فرض گوشی، به شما نمایش داده شود. از قسمت Default keyboard، گزینه Gboard را انتخاب کنید. 

حال کافیست یکی از برنامه‌های پیام‌رسان یا برنامه‌ای که امکان تایپ در اختیار شما قرار می‌دهد را اجرا نمایید. هنگامی که کیبورد گوگل باز شد، سه نقطه (…) را در قسمت بالای کیبورد لمس کنید و از میان گزینه‌های نمایش داده شده، Floating یا شناور را انتخاب کنید. به این شکل، کیبورد شما در حالت شناور قرار می‌گیرد. شما می‌توانید به منظور سهولت و راحتی بیشتر در هنگام تایپ، این کیبورد را به هر موقعیتی بر روی صفحه انتقال دهید.

کیبورد شناور اندروید