حدودا پارسال بود که شرکت سامسونگ از گوشی موبایل جدید خود با نام گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 3 رونمایی کرد که با پردازنده بسیار Qualcomm Snapdragon 888 توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد و توانست کیفیت بسیار بالاتر و امکانات بیشتری را در این گوشی جدید تاشو جای دهد و در پایا تلکام امکان خرید این گوشی وجود دارد. 

از طرف دیگر، تقریباً تضمین شده است که Fold 4 به جای تراشه استاندارد نسبتا قدیمی نسل 1، از تراشه Snapdragon 8 Plus Gen 1 که اخیراً معرفی شده است استفاده کند. این موضوع اکنون در وب سایت بنچمارک Geekbench مشاهده شده است. اسنپدراگون 888 پلاس نسبت به اسنپدراگون 888 پیشرفت چندانی نداشت، بنابراین کاربران واقعاً چیز زیادی را از دست ندادند.
اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 ارتقای قابل توجه تری است، در درجه اول به این دلیل که بر روی فرآیند 4 نانومتری TSMC ساخته خواهد شد که بهتر از فناوری 4 نانومتری سامسونگ است که برای اسنپدراگون 8 نسل 1 استفاده شده است. به طور دقیق تر، اسنپدراگون 8 نسل 1 با 20 درصد سریع تر و 30 درصد انرژی کارآمدتر از نسل قبلی خود به بازار عرضه شد. خلاصه داستان این است که کسانی که از Fold 3 به گوشی galaxy z fold 4 ارتقا می یابند از نظر تئوری باید بهبود قابل توجهی را در عملکرد تجربه کنند.

آیا بنچمارک های گوشی سامسونگ گلکسی زد فولد 4 این موضوع را تایید می کند؟

برای مشاهده بنچمارک گوشی Galagy z fold 4 باید SamMobile SM-F936U Galaxy Z Fold 4 را در بنچمارک Geekbench مشاهده کرد. این لیست شواهد دیگری است مبنی بر اینکه این گوشی از اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 تغذیه خواهد شد. این گوشی در تست تک هسته ای 1351 امتیاز و در تست چند هسته ای 3808 امتیاز کسب کرد.مدل مورد بحث دارای 12 گیگابایت رم است. برای مقایسه، Z Fold 3 در تست تک هسته‌ای 1113 و در تست چند هسته‌ای به 3538 رسید. این یک تفاوت چشمگیر است و باید به خوبی به عملکرد دنیای واقعی ترجمه شود.

مشخصات گوشی سامسونگ galaxy z fold 4 - پایا تلکام

این موضوع می تواند مارا راهنمایی کند که Z Fold 4 دارای فناوری جدید UFS 4.0 سامسونگ باشد و ظاهراً این شرکت قصد دارد یک مدل 1 ترابایتی را نیز عرضه کند. انتظار می‌رود Fold 4 تقریباً همان طراحی Fold 3 را داشته باشد، اما با تنظیمات دوربین اصلاح‌شده، لولای نازک‌تر و چین‌خوردگی کمتر قابل توجه. همچنین شایعه شده است که این گوشی دارای سنسور دوربین اصلی و واحد تله فوتو بهتری است.

این تغییرات می تواند Fold 4 را به بهترین گوشی تاشو سال تبدیل کند و آمار خرید گوشی سامسونگ را افزایش داد. این گوشی احتمالاً از همان باتری 4400 میلی آمپر ساعتی نسل قبلی خود استفاده خواهد کرد. ظاهراً این گوشی در 10 آگوست در کنار Flip 4 که مدتی پیش در Geekbench نیز دیده شده بود، معرفی خواهد شد و در 26 آگوست به فروش می رسد.