گوشی گوگل پیکسل 5a که در سال گذشته عرضه شده، یکی از محصولات موفق و فوق‌العاده گوگل بود اما زمان عرضه این گوشی تا حدی به ضرر آن تمام شد. اما پیش از آن، گوشی‌های پیکسل 3a و پیکسل 3a XL، که جزو گوشی‌های هوشمند ارزان‌قیمت سری a محسوب می‌شوند، به دلیل همزمانی با کنفرانس I/O، تا حد زیادی توانستند تا توجه کاربران را به خود جلب کنند. 

پاندمی کرونا و بروز مشکلات در زنجیره تامین کمپانی گوگل، سبب شد تا عرضه گوشی‌های پیکسل 4a و 5a به تعویق بیفتد. همچنین پس از عرضه نیز، تنها خود گوگل توانست تا گوشی پیکسل 5a را به فروش برساند. اکنون بر اساس گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد تا به روزهای اوج خود برگردد و زمانبندی مناسبی را برای عرضه گوشی پیکسل 6a در نظر بگیرد. اگر بخواهیم زمان عرضه این گوشی را حدس بزنیم، می‌توانیم بر اساس زمان عرضه پیکسل 5a حدس بزنیم. پیکسل 5a ابتدا در ماه جولای در لیست FCC دیده شد و یک ماه بعد، به طور رسمی عرضه شد. همانطور که احتمالا می‌دانید I/O 2022 نیز در روز 12 می برگزار خواهد شد بنابراین انتظار می‌رود گوگل، گوشی جدید خود را معرفی کند.

بر اساس شایعات و اخبار منتشر شده در مورد پیکسل 6a، انتظار داریم طراحی این محصول مشابه با Pixel 6 و Pixel 6 pro باشد. همچنین به لحاظ سخت‌‎‌افزاری و عملکرد نیز در سطح بالایی قرار خواهد داشت. بسیاری از کاربران امیدوارند تا گوگل، عمر باتری بالایی همانند پیکسل 5a برای این گوشی در نظر گرفته باشد.