گوشی‌های آیفون یکی از محصولات پرطرفدار در میان کاربران ایرانی هستند. وجود قابلیت‌های پیشرفته بر روی این گوشی‌ها سبب شده تا محبوبیت این گوشی‌های هوشمند، بیش از گذشته باشد. اگر شما نیز صاحب یکی از این گوشی‌های هوشمند هستید و تصور می‌کنید که با تمام قابلیت‌های مخفی گوشی آیفون خود آشنا هستید باید گفت سخت در اشتباهید! تمامی گوشی‌های هوشمند، از جمله گوشی آیفون، دارای قابلیت‌های مخفی هستند که اطلاع از آن‌ها می‌تواند کار با این دستگاه‌ها را ساده‌تر و البته لذتبخش‌تر کنند. در این مطلب از پایا تلکام قصد داریم یکی از ترفندهای مخفی ایفون را، که احتمالا با آن آشنا نیستید را به شما آموزش دهیم.

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که در گوشی آیفون خود، یک متن تایپ شده داشته باشید و نیاز باشد تا بخشی از متن را چندین بار در بخش‌های مختلف Copy و Paste کنید. قطعا کاری که می‌کنید این است که متن مورد نظر را کپی می‌کنید و هربار با نگه داشتن روی صفحه و انتخاب Paste، آن را در محل مشخصی، می‌چسبانید! اما راه ساده‌تری برای انجام این کار وجود دارد.

برای این کار، ابتدا متن را کپی کرده، به محل مورد نظر بروید و 3 انگشت خود را بر روی صفحه، به سمت داخل بکشید. به این شکل، متن شما به سرعت در این محل Paste خواهد شد. 

این تمام ماجرا نیست! شما می‌توانید با این Gesture، برای Undo یا Redo کردن کارها نیز استفاده کنید. برای Undo، کافیست تا سه انگشت خود را به چپ بکشید و برای Redo نیز، جهت حرکت انگشتان شما باید به سمت راست باشد.

علاوه بر این، قابلیت Shake to Undo نیز همچنان وجود دارد که می‌توانید با تکان دادن گوشی خود، Undo یا Redo را از کادر باز شده انتخاب کنید.

برای فعال کردن Shake to Undo کافیست تا مراحل زیر را دنبال کنید:

Settings>Accessibility>Touch>Shake to Undo

از این ترفند آیفون اطلاع داشتید؟