این روزها ساعت‌های هوشمند جایگاه ویژه‌ای در میان مردم باز کردند. احتمالا شما هم از آن دسته افرادی باشید که برای راحت‌تر انجام دادن کارهای روزانه‌تان ترجیح می‌دهید به سراغ اسمارت واچ‌ها بروید. این ساعت‌ها دارای امکانات بسیار زیاد و متنوعی هستند که یکی از ویژگی‌های خوب آن‌ها قابلیت تعویض بند است. شما می‌توانید بندهای مختلف با رنگ‌های متنوع برای ساعت خود بخرید و با لباس‌های خود ست کنید. اما شاید با روش تعویض بند ساعت آشنا نباشید. در این مطلب قصد داریم این اطلاعات را در اختیارتان قرار دهیم. تا پایان همراه ما باشید. 

روش تعویض بند ساعت هوشمند

در ابتدا بهتر است به این نکته اشاره کنیم که روش تعویض بند ساعت هوشمند سامسونگ و اسمارت واچ شیائومی مشابه یکدیگر است. همه مدل‌ ساعت هوشمندهایی که از این برند عرضه شدند دارای یک روش هستند اما بند اپل واچ فرق دارد. ما ابتدا به سراغ مدل‌های شیائومی و سامسونگ می‌رویم سپش اپل واچ را نیز توضیح خواهیم داد.

آموزش تعویض بند در ساعت‌های اندرویدی  

ابتدا باید بند اصلی را از ساعت‌ جدا کنید. برای اانجام این کار این مراحل را طی کنید: هر بند  شامل یک پین ضامن دار می‌شود، با نگه داشتن و کشیدن پین به سمت چپ، بند از ساعت جدا می‌شود. حالا برای قرار دادن بند جایگزین، با نگه داشتن و کشیدن ضامن پین به سمت راست، بند را در محل اتصال آن به ساعت هوشمند جا بیاندازید. به همین راحتی فرایند تعویض بند به پایان می‌رسد.

تعویض بند اپل واچ

اگر شما اپل واچ دارید، نگران نباشید زیرا تمام سری‌های اپل واچ نیز مجهز به قابلیت تعویض بند هستند. همچنین انجام این کار بسیار ساده‌ است. در این ساعت‌های هوشمند بندهای پین‌دار استفاده نشده، به همین دلیل مراحل کمتری پیش رو دارید. کافی است ضامن تعبیه شده در بالای بدنه ساعت را فشار دهید، بند اصلی را به اطراف بکشید تا بند از ساعت جدا کنید. برای نصب بند هم به همین شکل باید ضامن را فشار بدهید و بند را با فشار دست به سمت محل اتصال بند به ساعت هدایت کنید. در تصویر پایین  مراحل تعویض بند اپل واچ توضیح داده شده است.

یه نکته قابل توجه این که ساعت‌های هوشمند هاینوتکو نیز با ظاهر مشابه اپل واچ ساخته می‌شوند و بندهای این نوع ساعت‌ها را هم به روش اپل واچی می‌توانید باز و بسته کنید. 

 

نتیجه گیری

ساعت‌های هوشمند قابلیت‌های مختلفی از جمله پشتیبانی از حالت‌های ورزشی، مکالمه، پایش ساعتی و ... در اختیار ما قرار می‌دهد. همین ویژگی‌ها باعث شده تا به یک عضو ثابت استایل ما تبدیل شوند. حالا اگر می‌خواهید تیپ خود را با این ساعت‌ها تکمیل کنید، بهتر است از گزینه بندی رنگارنگ استفاده کنید.