iOS 15، سیستم عاملی است که اخیرا توسط کمپانی اپل معرفی شده است و به گزارش کاربران، قابلیت‌های جذاب و البته جدیدی به آن اضافه شده که در این مطلب به 4 مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. 

4 ویژگی جدید در iOS 15

یک- تمرکز کنید

ویژگی Focus، قابلیتی است که به سیستم عامل iOS 15 اضافه شده و شما می‌توانید با مراجعه به قسمت Settings دستگاه مورد نظر خود، آن را پیدا کنید. عملکرد این ویژگی، تا حدی مشابه Do Not Disturb است. شما می‌توانید پروفایل‌های متفاوتی برای خود ایجاد کنید تا با فعال کردن هر پروفایل، تنظیمات مربوط به دریافت نوتیفیکیشن را به طور اختصاصی برای آن تعریف کنید. یکی از قابلیت‌های جذاب این ویژگی آن است که در صورتی که برای شما پیامک ارسال شود، به طرف مقابل اعلام می‌شود که شما نوتیفیکیشن گوشی خود را در حالت سایلنت قرار داده‌اید.

دو- اشتراک‌گذاری

در سیستم عامل iOS 15، قابلیت Shared With You به بسیاری از اپلیکیشن‌ها اضافه شده که به شما امکان می‌دهد تا هر محتوایی که کاربران با شما به اشتراک گذاشته‌اند را مشاهده کنید. 

سه- زمان‌بندی

با انتخاب گزینه Scheduled Summary در قسمت Notifications می‌توانید زمان نمایش نوتیفیکیشن‌ها در اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را زمان‌بندی کنید. 

چهار- Portrait Mode در FaceTime

یکی از قابلیت‌های جدیدی که به اپلیکیشن FaceTime اضافه شده است، قابلیت نمایش تصاویر به صورت پرتره است. در این حالت، تصویر بکگراند، تا حدی به صورت محو نمایش داده می‌شود. برای استفاده از این ویژگی، کافیست تا هنگام برقراری تماس با فیس تایم، بر روی آیکون پرتره ضربه بزنید. 


مورادی که در این بخش عنوان شد، بخشی از قابلیت‌هایی هستند که به این سیستم عامل اضافه شده‌اند. در مطالب بعدی، ویژگی‌های بیشتری از iOS 15 را به شما آموزش می‌دهیم.