یکی از تحلیلگران نام‌‌آشنا که در صنعت موبایل و فناوری‌های آن فعالیت کرد، اعلام کرده که ضخامت ماژول دوربین آیفون 14 پرو در مقایسه‌ با آیفون 13 پرو بیشتر خواهد بود و دلیل این امر، استفاده از سنسور 48 مگاپیکسلی بر روی این گوشی جدید است. 

سال گذشته، شایعه‌ای منتشر شده بود که ادعا داشت که اپل برای اولین بار، گوشی‌های سری آیفون 14 را بدون برآمدگی ماژول دوربین روانه بازار خواهد کرد. به تازگی اما شایعات جدیدی منتشر شده که مطالب قبلی را به طور کامل نقض می‌کند. مینگ‌چی کو یکی دیگر از تحلیلگران معروف در صنعت موبایل، ادعاهای جدیدی را عنوان نموده است.

مینگ‌چی کو در حساب توییتر خود در مورد ضخامت ماژول دوربین آیفون 14 پرو در مقایسه‌ با گوشی آیفون 13 پرو توضیحاتی را ارائه کرده است. همچنین تصاویر رندر منتسب به آیفون ۱۴ پرو نیز در هفته‌های گذشته منتشر شد که مشخصات ظاهری این گوشی رده‌بالا را تا حدی فاش کرده است. آیفون 14 پرو علاوه بر ماژول دوربین ضخیم‌تر، بدنه ضخیم‌تری نیز در مقایسه با آیفون 13 پرو دارد. توضیحات مینگ‌چی کو نشان می‌دهد اپل قرار است بر روی دوربین‌های گوشی پرچم‌دار جدید خود تغییراتی را اعمال کند. به نظر می‌رسد گوشی‌های iPhone 14 Pro و iPhone 14 Pro Max اولین گوشی‌های اپل هستند که به سنسور دوربین 48 مگاپیکسل مجهز خواهند شد.   

مینگ‌چی کو توضیح داده است:

در این دوربین‌های جدید، شاهد 25 تا 35 درصد افزایش در طول سنسور 48MP و 5 تا 10 درصد افزایش در ضخامت لنز دوربین خواهیم بود. 

شایعات منتشر شده در مورد این پرچم‌داران جدید، سبب شده تا کاربران انتظار یک طراحی بدون نقص، مدرن و زیبا را از این گوشی‌های جدید داشته باشند. شایعه قبلی ادعا داشت که این محصولات با یک بدنه تیتانیوم و بدون برجستگی در قسمت دوربین تولید می‌شوند. همچنین دوربین سلفی نیز قرار است تا به جای ناچ، درون حفره قرار گیرد. اما بر اساس این شایعه جدید و طرح‌های منتشر شده از گوشی Apple iPhone 14 به نظر می‎‌رسد این موارد در حد یک شایعه باقی بمانند. به نظر می‌رسد Apple در طراحی این محصولات، از همان طراحی پرچم‌داران 2021 خود استفاده کرده و تنها با بریدگی نمایشگر خداحافظی کند. همچنین خبرها نشان می‌دهند این سری از گوشی‌های جدید، بدون مدل مینی (iPhone 14 mini) عرضه خواهند شد و گوشی‌های iPhone 14 Pro و iPhone 14 از دو تراشه متفاوت استفاده خواهند کرد. 

آنچه مشخص است این است که باید تا اواخر تابستان و پرده‌برداری از این محصولات جدید منتظر بمانیم!