آیفون‌ ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس، قطعا مدل‌های رده‌بالای سری جدید گوشی آیفون هستند که در سال جدید معرفی خواهند شد و طبیعتا طراحی ظاهری متفاوتی خواهند داشت. تصاویر شماتیک از محصولات سری آیفون 14، که به تازگی منتشر شده نیز، هرچند که واضح نیستند اما تا حدودی می‌توان متوجه تفاوت طراحی این محصولات با سری‌های قبلی شد. 

به گزارش فون آرنا، کمپانی اپل به دلیل ارائه عملکرد بسیار ضعیف در گوشی‌های مدل مینی خود تصمیم گرفت تا تولید این محصولات را متوقف کرده و مدل دیگری را جایگزین آن نماید. این مدل جدید، مدلی با نام مکس خواهد بود که از مدل معمولی بالاتر است. 

نکته‌ای که از این تصاویر متوجه می‌شویم آن است که برجستگی محل دوربین در گوشی‌های آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس، قابل توجه است. دلیل این امر استفاده از حسگر دوربین 48 مگاپیکسلی است که جایگزین حسگر دوربین 12 مگاپیکسلی خواهد شد. طبعیتا استفاده از یک سنسور 48 مگاپیکسل می‌تواند محبوبیت و شهرت گوشی‌های آیفون را افزایش دهد اما باید در نظر داشت ارتفاع لنز نیز چیزی در حدود 10 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. در مقابل، انتظار می‌رود مدل‌های آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس، برجستگی دوربین کوچک‌تری داشته باشند و با ماژول دوربین دوگانه عرضه شوند. 

 سری آیفون 14

در مورد نمایشگر این محصولات، هنوز اطلاعات جدیدی منتشر نشده است اما احتمال می‌رود مدل آیفون 14 پرو، با یک نمایشگر 120 هرتزی عرضه شود. همچنین در بخش سخت‌افزاری این محصولات به پردازنده A16 Pro مجهز خواهند بود اما ممکن است مدل آیفون 14 مکس و معمولی با تراشه A15 Bionic عرضه شوند.