همانطور که احتمالا می‌دانید کار کردن طولانی‌مدت در محیط‌های کم‌نور و با نور بالای زمینه گوشی می‌تواند سبب خستگی در چشم‌ها و بروز آسیب‌های جدی به آن‌ها شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا به طور مرتب، نور زمینه گوشی خود را مطابق با میزان نور محیط تنظیم کنید. شاید انجام این کار کمی خسته‌کننده به نظر برسد و در نهایت شما را منصرف کند اما خبر خوبی برای شما داریم. با استفاده از یک ترفند ساده، شما می‌توانید تنها با انجام یک حرکت، میزان نور زمینه در گوشی آیفون خود را تنظیم کنید. 

برای فعال نمودن این قابلیت، ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شده و از منوی Accessibility گزینه Zoom و سپس Zoom Filter را انتخاب کنید. حال می‌بایست گزینه Low Light را انتخاب نمایید. پس از انجام این مراحل، به عقب برگردید و این بار به Zoom Region رفته و Full Screen Zoom را انتخاب کنید.  مجددا به منوی Accessibility رفته و با انتخاب گزینه Accessibility Shortcut، اطمینان حاصل کنید که گزینه Zoom در حالت فعال قرار داشته باشد. کار شما در این بخش تمام است. 

به صفحه اصلی گوشی خود بروید و سه مرتبه بدون وقفه، دکمه کاهش صدا را فشار دهید. مشاهده می‌کنید نور زمینه گوشی شما در کمترین حالت قرار می‌گیرد. برای بازگشتن به وضعیت قبلی، مجددا دکمه کاهش صدا را سه مرتبه فشار دهید. شاید برای شما جالب باشد بدانید که تقریبا 80 درصد کاربران آیفون، از وجود این ترفند بر روی iOS 15 اطلاعی نداشته‌اند.