تکنولوژی بر کل زندگی ما تاثیر بسیاری دارد و در بسیاری از زمینه‌ها به ما کمک زیادی می‌کند. اطلاع داشتن از تأثیر تکنولوژی روز به روز در صنعت گجت‌ های هوشمند برای  بهره بردن از تکنولوژی در زندگی روزمره‌ ضروری است. تکنولوژی انجام کارهای دشوار یا زمان‌بر را برایمان آسان می‌کند. 

بااین‌حال نکته قابل توجه نحوه استفاده درست از تکنولوژی است. اگر نحوه استفاده درست از تکنولوژی را رعایت نکنیم، به تدریج به آن اعتیاد پیدا می‌کنیم و هدف‌های اصلی زندگی‌مان  را فراموش خواهیم کرد. بنابراین، لازم است که به نحو درست از تکنولوژی استفاده کنیم. 

تکنولوژی چه تاثیری بر استفاده از گجت های هوشمند دارد؟

گجت‌های هوشمند در زندگی ما حضور زیادی دارند. می‌توان گفت بیش‌تر کار‌های روزانه ما با استفاده از گجت‌های هوشمند انجام می‌شود. بنابراین، تاثیر تکنولوژی بر استفاده از گجت‌های هوشمند از جایگاه بالایی برخوردار است. در ادامه به نحوه تاثیر تکنولوژی روز به روز در صنعت گجت‌ های هوشمند اشاره می‎کنیم و چند مثال عالی نام می‎بریم.


استفاده از گجت‌های هوشمند با تاثیر تکنولوژی 

نحوه تأثیر تکنولوژی روز به روز در صنعت گجت‌ های هوشمند

تصور کنید که نیمه شب در تخت‌خواب‌تان بعد از یک روز پرمشغله دراز کشیده‌اید و می‌خواهید به زودی به خواب بروید. اما فراموش کرده‌اید که چراغ اتاق‌تان را خاموش کنید. معمولا برای خاموش‌کردن آن تنبلی می‌کنید و با خودتان می‌گویید کاش می‌شد بدون اینکه از جایم بلند شوم‌، آن چراغ را خاموش کنم. اما این فکر دور از انتظار نیست. تکنولوژی با تاثیر بر گجت‌های هوشمند توانسته گام بزرگی در تحقق رویاها و رسیدن به اهداف شما بردارد.

کنترل لامپ به وسیله گوشی؛ دور از انتظار اما واقعی! 

همان‌طور که اشاره کردیم شما می‌توانید با بهره‌گیری از تاثیر تکنولوژی روز به روز در صنعت گجت‌های هوشمند بدون ترک تخت‌‌خواب  تنها با تلفن همراه خود لامپ اتاق را خاموش کنید. همچنین، با این روش نگران زمین خوردن پس از خاموشی چراغ در راه برگشت به تخت‌خواب نیستید. این راهکار یکی از کاربردی‌ترین تاثیرات مهم تکنولوژی بر گجت‌های هوشمند است. 

خاموش کردن چراغ با تلفن همراه 

باز کردن درب خانه با تلفن همراه 

ممکن است برای شما پیش بیاید که در خانه نباشید و پستچی بسته سفارش شما را درب منزل تحویل دهد. در این مواقع یکی دیگر از تاثیرات تکنولوژی به ما کمک می‌کند. شما می‌توانید با نصب یک برنامه مخصوص بر تلفن همراهتان درب خانه را هنگامی که در خانه نیستید، باز کنید.

باز‌کردن درب خانه با تلفن همراه 

جلوگیری از سرقت خانه با تاثیر تکنولوژی بر گجت‌ها

سالانه سارقان زیادی وارد خانه‌ها می‌شوند و بیش‌تر آن‌ها را نمی‌توان شناسایی کرد. همچنین، در اکثر مواقع دوربین‌هایی که به کار گذاشته می‌شوند، چهره سارق را به‌خوبی نشان نمی‌دهند یا خراب هستند. 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تاثیر آن بر گجت‌های هوشمند شما می‌توانید حتی  در مواقعی که بیرون از منزل هستید از داخل خانه تصاویری داشته باشید. این گجت‌های هوشمند به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که در مواقع سرقت، یک پیام هشدار‌دهنده به تلفن همراه شما می‌فرستند و شما می‌توانید با مشاهده تصاویر زنده داخل و خارج خانه از سرقت جلوگیری کنید.

همچنین، با فعال‎سازی جلوگیری از سرقت تمام درب‌ها قفل شده و در صورت باز شدن درب‎‎ها آژیر بلندی به صدا درمی‌آید. همچنین، به‌صورت اتوماتیک به مرکز پلیس اطلاع رسانی می‌شوند تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

اطلاع از سرقت با تلفن همراه بیرون از خانه

اطلاع از موقعیت اجاق‌گاز بیرون از خانه با تلفن همراه 

به طور حتم برایتان پیش آمده که بیرون از خانه باشید و لحظه‌ای شک کنید که گاز آشپزخانه را خاموش کرده‌اید یا نه. در این مواقع دچار استرس می‎شوید و تصمیم می‌گیرید که به خانه برگردید. اما در مواقعی که در مسافت دوری از خانه هستید یا امکان بازگشت به خانه را ندارید، مضطرب می‌شوید.

تأثیر تکنولوژی بر گجت‌های هوشمند بار دیگر به کمک ما می‌آیند و زندگی راحت‌تری برای ما به ارمغان می‌آورند. با استفاده از تلفن همراه و نصب برنامه مربوطه، شما می‌توانید از موقعیت گاز خانه‌تان اطلاع داشته باشید. اگر اجاق‌گاز شما هوشمند باشد، با انتخاب یک گزینه در تلفن همراه از خاموش یا روشن بودن اجاق‌گازتان با‌خبر خواهید شد.

اجاق‌گاز گاز هوشمند و اطلاع رسانی آن به تلفن همراه 

بازوبند ورزشی برای ورزشکاران 

بازوبند ورزشی گجت هوشمند مناسبی برای فعالیت و تحرک بدون وسیله مزاحم است‌. با این بازوبند بدون استفاده از تلفن همراه یا کالری شمار با دستان آزاد ورزش کنید. این بازوبند‌ها قابلیت کالری شماری و پخش آهنگ هنگام فعالیت ورزشی دارند.

بازوبند ورزشی ورزشکاران

دوربین متحرک پوشیدنی 

دوربین‌های متحرک پوشیدنی قابلیت فیلم‌برداری و عکاسی با کیفیت بالا دارند. شما می‌توانید تمام لحظات زیبای زندگی‌تان را  با این دوربین‌ها ضبط کنید‌. همچنین هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی که امکان در دست گرفتن گوشی برای فیلم برداری ندارید، به راحتی می‌توانید از این دوربین‌ها بدون دخالت دست استفاده کنید.

دوربین های متحرک هوشمند

گلدان های هوشمند با قابلیت اطلاع از وضعیت گیاه

گلدان های هوشمند یکی از محبوب‌ترین گجت‌های هوشمند در دنیای امروز است. این گلدان ها علاوه بر ظاهر بامزه‌ای که دارند، اطلاعات مهمی از وضعیت گیاه به شما می‌دهند. به‎طور‎مثال اگر گیاه نیاز به آب داشته باشد، صورت گلدان چهره تشنگی را به خود می‎گیرد. همچنین از گرم و سرد بودن دمای محیط به شما اطلاع داده و چهره بامزه‌ای نشان می‎دهد انگار که گیاه با شما حرف می‌زند.

گلدان هوشمند با چهره های متفاوت

گجت مترجم همراه

حتما برایتان پیش آمده که در سفر‌های خود نیاز به مترجم داشته باشید یا اطلاعات کافی در مورد زبان آن‌ منطقه نداشته باشید. در این مواقع شما باید یک هزینه بسیار برای مترجم یا حتی شرکت در کلاس های زبان پرداخت کنید. گجت muama این کار را برای شما به شدت آسان کرد. به علت اینکه با  این گجت شگفت‌انگیز شما می‌توانید بدون نیاز به مترجم یا دانستن زبان، به راحتی با بقیه ارتباط برقرار کنید.

کافی است جملات مربوط را به گجت بگویید و گجت در عرض تنها چند ثانیه جملات گفته شده را ترجمه می‌کند و شما بدون نیاز به دانستن حتی یک کلمه به راحتی ارتباط برقرار می‌کنید.

گجت مترجم همراه

سخن پایانی 

استفاده از گجت ها و تاثیر تکنولوژی روز به روز در صنعت گجت‌های هوشمند زندگی راحت‌تری را برای ما رقم می‌زند. اما استفاده درست و به‌جا از این گجت‌ها اهمیت زیادی دارد. به علت این‌که استفاده بی رویه از این گجت‌ها زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث می‌شود در زندگی‌تان برای کارهای مهم تنبلی به خرج دهید و به درستی کارتان را انجام دهید. به طور کلی استفاده از هر وسیله مفید محدوديت‌هایی دارد و باید از این وسیله‌ها به طور درست و صحیح استفاده شود.