طبق اخباری که به تازگی منتشر شده است احتمال می‌رود گوشی پرچمدار بعدی سامسونگ با چپست Exynos 2200 به بازار عرضه شوند. این احتمال وجود دارد که برخی از گوشی‌های Galaxy S22 که قرار است در اوایل سال 2022 عرضه شوند، به این چیپست مجهز خواهند بود. طبق گزارشاتی که از کره جنوبی به دست آمده است ادعا می‌شود کمپانی سامسونگ ممکن است سنت‎‌های قدیمی را زیر پا گذاشته و گوشی‌های خود را با چیپست in-house به آمریکا و چین معرفی کند.

دو اپراتور اصلی در این کشورها یعنی Verizon و China Telecom، مذاکرات خود را با غول فناوری کره‌ای آغاز نموده‌اند تا محصولات جدید این کمپانی را با چیپست Exynos خریداری کنند. این در حالی است که رقبا، همچنان تمایل دارند از چیپست Qualcomm استفاده کنند.

در طی 5 سال گذشته، سامسونگ چیپست‌های سری S خود را در بازارهای مختلف توزیع کرده است. درحالی که چین و آمریکا، آخرین پلتفرم‌های Snapdragon با Qualcomm را دراختیار داشته‌اند، بسیاری از بازارها، سریع‌ترین چیپست Exynos موجود را در اختیار دارند.
به نظر می‌رسد آخرین نسل Exynos در حال قدرت‌نمایی است به همین جهت، بسیاری از کشورها قصد دارند تا با این کمپانی کره‌ای به توافق برسند.

در گزارشات به دست آمده از کره جنوبی، مشاهده می‌شود که تمامی گوشی‌‌های سامسونگ مدل Galaxy S22 در اروپا، طبق روال قبل، به چیپست Exynos مجهز خواهند بود اما در هند، این گوشی‌ها با چیپست Qualcomm عرضه خواهند شد.

در این اطلاعات به دست آمده، جزئیات بسیار جالبی وجود دارد. به نظر می‌رسد این وضعیت سبب شده تا در مقر اصلی سامسونگ در Suwon، چالش‌ها و آشفتگی‌هایی دیده شود.

واحد IM (IT & Mobile communications) از تیم Semiconductor تقاضا کرده تا به دلیل عملکرد پایین Exynos 2200، هزینه چیپست را کاهش دهد. تیم Mobile برای هزینه پایین‌تر در حال مذاکره با Qualcomm است، از این رو تیم  S.LSI برای رد هرگونه پیشنهادی، با چالش و مشکل روبه‌رو شده است.