یکی از جدیدترین موضوعاتی که در حوزه تلفن‌های هوشمند اندرویدی در حال ترند شدن است، امکان اضافه کردن رم مجازی از طریق آپدیت نرم‌افزاری است.

آخرین آپدیت گوشی Galaxy A52s 5G نیز از این قابلیت برخوردار شده و سامسونگ آن را قابلیت RAM Plus نامیده است. این به روزرسانی شما را قادر می‌سازد تا با استفاده از فضای ذخیره‌سازی تلفن، 4 گیگابایت فضای رم بیشتر در اختیار داشته باشید.
Pagefile یا رم مجازی، مدت‌های طولانی است که در دنیای سیستم‌های کامپیوتری وجود داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد این آپدیت جدید نیز به همین‌گونه است. اما سوال اینجاست که چرا کمپانی‌های تولید کننده موبایل، سال 2021 را برای رونمایی از این قابلیت بر روی اندروید انتخاب کرده‌اند. پاسخ این سوال، هرچه که باشد، تقریبا می‌توانید به طور واقعی، رم بیشتری برای گوشی تلفن هوشمند خود دانلود کنید. 

نسخه نرم افزاری که از قابلیت Ram plus پشتیبانی می‌کند، A528BXXU1AUH9 است و برای گوشی سامسونگ گلکسی A52s 5G درهند عرضه می‌گردد. با توجه به تغییرات آپدیت جدید باید گفت، وضعیت دوربین نیز بهبود چشمگیری پیدا خواهد کرد و حجم این آپدیت در حدود 250MB خواهد بود.