بلخره انتظارها به پایان رسید و خانواده جدید سامسونگ با اعضای فوق‌العاده معرفی شدند. گوشی Galaxy S22 Ultra را به نوعی می‌توان بهترین عضو این خانواده دانست با این حال، به نظر می‌رسد تنها تفاوت آن با نسل‌های قبلی، پشتیبانی از قلم باشد. حتی به لحاظ سخت‌افزاری نیز، تغییر چندانی با Galaxy S21 Ultra به چشم نمی‌رسد اما این تمام ماجرا نیست. سامسونگ، دوربین‌های این محصول را به لحاظ نرم‌افزاری، کاملا بهبودیافته‌تر ساخته و توانسته تا عمکلرد ضعیف دوربین Galaxy S21 Ultra را جبران کند. در تست جدید DXOMARK، پرچم‌دار جدید سامسونگ توانست آبروی کره‌ای‌ها را حفظ کرده و به امتیاز قابل قبولی دست پیدا کند. 

Galaxy S22 Ultra با 131 امتیاز، هنوز در جایگاه سیزدهم در میان برترین دوربین‌های گوشی‌های هوشمند جهان قرار دارد اما آنچه باید به آن توجه داشت آن است که این گوشی در مقایسه با S21 Ultra، به خوبی پیشرفت کرده است.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، پرچم‌دار جدید سامسونگ در زمینه دقت رنگ‌ها و همچنین نورسنجی در شرایط نوری مختلف، عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته است. علاوه بر این، در زوم کردن تصاویر و همچنین فیلم‌برداری با لرزش‌گیری و فوکوس خودکار نیز، بسیار خوب ظاهر شده است. 

Galaxy S22 Ultra DXOMARK

به نظر می‌رسد عواملی نظیر عدم تصویربرداری خوب در فضاهایی با کنتراست نوری بالا و پایین، یکی از مواردی باشد که سبب شده تا گوشی اس 22 اولترا نتواند به امتیاز بالاتری دست پیدا کند. علاوه بر این، حالت پیش‌فرض دوربین این گوشی، در مقایسه با سایر گوشی‌های پرچم‌دار، تا حدی ضعیف عنوان شده است. آخرین نقطه ضعف این گوشی را نیز می‌توان عملکرد تقریبا ضعیف آن در عکاسی هنگام شب دانست. با تمام این موارد، گلکسی اس 22 اولترا هنوز در مقایسه با دوربین گوشی‌هایی نظیر سری 13 آیفون مدل پرو و پرومکس و می 10 و 11 اولترا شیائومی، در جایگاه بسیار بهتری قرار دارد. 

با این حال، بسیاری از کاربران به نتایج حاصل از این آزمون، اعتماد ندارند و عقیده دارند در این تسا، تنها جزئیات دوربین و برخی از امکانات و قابلیت‌های اختصاصی آن مورد بررسی قرار می‌گیرد بنابراین این امتیاز نمی‌تواند چندان صحیح باشد. 

دیدگاه شما در این باره چیست؟