self-repair نام برنامه جدیدی است که سامسونگ به تازگی آن را آغاز نموده است. در این برنامه، خود کاربران می‌توانند برای تعمیر دستگاه‌های خود (گوشی یا تبلت)، قطعات مورد نیازشان را تامین کنند. Phonearena گزارش کرده اکنون سامسونگ در حال بررسی است تا مجددا از مواد و قطعات بازیافتی برای تعمیر دستگاه‌ها استفاده کند. 

ماه گذشته، سامسونگ اعلام کرد که به منظور سهولت پروسه تعمیرات، قصد همکاری با کارشناسان iFixit را دارد و کار این شرکت با فروش برخی قطعات مربوط به چند گوشی از جمله گلکسی S21 آغاز خواهد شد. به این ترتیب، کاربرانی که تمایل دارند گوشی یا تبلت خود را تعمیر کنند، می‌توانند به سادگی قطعات مورد نیاز خود را تهیه و تامین کنند. همچنین کاربران می‌توانند قطعات دست دوم را به کمپانی بازگردانند تا روند بازیافت این قطعات توسط سامسونگ انجام گیرد. Business Korea اشاره کرده که برنامه جدید سامسونگ، احتمالا در شش ماهه اول سال جاری میلادی، به طور رسمی معرفی خواهد شد. 

چنین طرحی می‌تواند برای صاحبان گوشی‌های پرچم‌دار بسیار مفید باشد. هزینه تعمیر نمایشگر برای گوشی سامسونگ چیزی در حدود 200 دلار خواهد بود. به گزارش Business Korea، راه‌اندازی چنین طرحی از جانب سامسونگ و استفاده از قطعات بازیافتی می‌تواند منجر به کاهش 50 درصدی هزینه‌ها و محافظت از محیط زیست شود. 

اینکه استفاده از مواد بازیافتی تا چه حد می‌تواند بر روی عملکرد دستگاه، پس از تعمیر تاثیر گذار باشد، امری است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. با این حال گزارش‌های منتشر شده در مورد این طرح حاکی از آن است که کیفیت این قطعه‌های بازیافتی، به اندازه کیفیت قطعات نو، خوب خواهد بود. یکی از موارد جالبی که سامسونگ آن را در نظر گرفته است، پشتیبانی دستگاه‌های جدید برای دریافت به روزرسانی سیستم‌عامل تا 4 نسل بعد خواهد بود. بنابراین چنانچه گوشی شما دچار ترک‌خوردگی صفحه نمایش، کم شدن شارژ باتری و... شود، تنها کافیست با خرید قطعه مورد نیاز، گوشی فعلی خود را تعمیر کنید. 

دیدگاه خود در مورد طرح جدید سامسونگ را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.