همانطور که می‌دانید، سامسونگ در روزهای گذشته از دو گوشی جدید سری گلکسی یعنی گوشی Galaxy Z Fold و Z Flip رونمایی کرد. قیمت Galaxy Z Fold 3 در حدود 1900 دلار و قیمت Galaxy Z Flip 3 حدودا 1050 دلار براورد شده است که بالطبع، کاربران بسیاری را از خرید این دو گوشی هوشمند سامسونگ ناامید کرد. در این حین، سامسونگ به منظور کاهش هزینه خرید گوشی جدید برای کاربران، امکان تعویض 4 گوشی قدیمی با یک گوشی جدید را برای کاربران فراهم کرده که به نظر می‌رسد تا میزان زیادی در هزینه‌ها صرف جویی شود.

سامسونگ برای اولین بار در ماه گذشته، لینک رزرو گوشی‌های تاشو خود را منتشر کرد و علاقمندان سامسونگ متوجه شدند که می‌توانند این 2 گوشی سامسونگ را با قابلیت معامله خریداری کنند. تا آنجایی که اطلاع داریم، این اولین باری است که سامسونگ چنین کاری را در مورد گوشی‌های پرچم‌دار خود انجام می‌دهد بنابراین قطعا می‌توان آن را به فال نیک گرفت. شما از شر گوشی‌های قدیمی و بلا استفاده خود خلاص می‌شوید، گوشی خود را، به شرط آنکه به خوبی از آن نگه‌داری شده باشد به شرکت سامسونگ تحویل می‎‌دهید و به این شکل بخشی از هزینه خرید گوشی جدید را جبران می‌کنید. این یک معامله برد-برد است.

هنگامی که Z Fold3 و Flip3 معرفی شدند، احتمال می‌رفت که تنها قادر به معامله 2 گوشی قدیمی با یکی از این گوشی‌‌های جدید باشید اما سامسونگ بار دیگر کاربران را شگفت‌زده کرد و امکان معامله با 4 دستگاه را برای کاربران فراهم ساخت. برای آنکه یکی از گوشی‌های جدید سامسونگ را خریداری کنید باید به صفحه پیش سفارش یکی از این محصولات مراجعه کنید. پس از آن یکی از دستگاه‌های قدیمی خود از جمله گوشی قدیمی، تبلت، گجت‌های پوشیدنی یا هر دستگاه دیگری را برای معامله انتخاب کنید.

یکی از محدودیت‌‌هایی که سامسونگ برای این معامله در نظر گرفته است آن است که سامسونگ، بسته به هزینه خرید شما، سقف ارزش کلی خرید مشخص می‌کند. صادقانه باید گفت پیشنهاداتی که احتمالا برای گوشی‌های قدیمی شما در نظر گرفته شده است کمی پایین خواهد بود بنابرین نیازی نیست تا نگران سقف ارزش کلی که سامسونگ برای شما مشخص می‌کند باشید. گفته می‌شود حداکثر قیمت معامله، 900 دلار برای یک دستگاه خواهد بود و 3 دستگاه دیگر با قیمت پایین‌تری از شما خریداری خواهد شد. با این وجود، اگر 4 تلفن قدیمی دارید که در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارند، می‌توانید از تخفیف بسیار بزرگی برای خریداری یکی از گوشی‌های Galaxy Z Fold 3 یا Galaxy Z Flip 3 استفاده کنید.

در یک سناریوی نسبتا واقعی اگر شما دارای 4 دستگاه قدیمی شامل Apple iPhone 12 Pro Max، iPad Pro، Apple Watch Series 3 و یک +Galaxy S10 باشید، در مجموع اعتباری در حدود 1150 دلار در اختیار خواهید داشت. به این ترتیب شما برای خرید گلکسی Z Fold 3 تنها باید چیزی در حدود 650 دلار بپردازید.

در حالیکه به نظر می‌رسد ارزش‌گذاری این دستگاه‌ها توسط سامسونگ چندان فوق‌العاده نباشد، اما هنوز پیشنهاد بسیار خوبی است که می‌تواند هزینه‌ خرید گوشی جدید و پرچم‌دار را کاهش دهد، همچنین شما را از شر گوشی‌های قدیمی و بلااستفاده خلاص خواهد کرد.