پیش از آنکه گوشی‌های Mi Mix 5 و Xiaomi 12 Ultra معرفی شوند، گوشی شیائومی 12 پرو یکی از گوشی‌های هوشمند رده‌بالا در سال 2022 محسوب می‌شود. در جدیدترین تست‌هایی که توسط DxOMark بر روی این گوشی جدید انجام گرفته، نتایج بسیار جالبی به دست آمده است. بر اساس نتایج این آزمایش به نظر می‌رسد پرچم‌دار جدید شیائومی، از نظر دوربین و قدرت تصویربرداری، هم‌سطح با گوشی‌های جدیدی نظیر Galaxy S22 Ultra و Google Pixel 6 است.

NoteBookCheck گزارش داده که اکنون عرضه جهانی گوشی‌های شیائومی سری 12 آغاز شده و بر اساس انتظارات، در اواخر سال 2022 باید منتظر عرضه Xiaomi 12 Ultra باشیم. با این حال، اکنون شیائومی 12 پرو، گوشی پرچم‌دار این غول فناوری چینی محسوب می‌شود بنابراین برای تست عملکرد دوربین مورد آزمایش قرار گرفت.

عملکرد دوربین Xiaomi 12 Pro با S22 Ultra سامسونگ هم‌سطح است

بر اساس نتایج این تست، Xiaomi 12 Pro موفق به کسب امتیاز 131 شد که امتیاز خوبی به شمار می‌رود. کسب چنین امتیازی، این گوشی جدید را همرده با گوشی‌هایی نظیر iPhone 13، گوگل Pixel 6 و S22 Ultra قرار می‌دهد. با توجه به اینکه این 3 محصول، از برترین و قدرتمندترین گوشی‌های هوشمند در دنیا هستند می‌توان گفت عملکرد شیائومی در تولید این گوشی، تحسین‌برانگیز است. 

با این حال نمی‌توان به طور کامل به نتایج اعلام شده توسط DxOMark اعتماد داشت. چنانچه قصد خرید هر یک از گوشی‌هایی که تحت آزمایش قرار گرفته‌اند را دارید توصیه می‌کنیم تحقیقات بیشتری را انجام دهید.