در حالیکه چند ماه به عرضه پرچم‌دار جدید شیائومی یعنی شیائومی ۱۲ اولترا (Xiaomi 12 Ultra) باقی مانده همچنان اخبار پیرامون این محصولات، هر روز داغ‌تر می‌شود. در گزارش جدیدی که توسط notebookcheck منتشر شده، اکنون به نظر می‌رسد اوضاع کمی تغییر یافته است.

بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد شیائومی قصد دارد با عرضه گوشی شیائومی مدل Xiaomi 12 Ultra، عرضه گوشی شیائومی میکس 5 را به طور کامل لغو کند. به بیان دیگر، شیائومی ۱۲ اولترا جایگزین میکس 5 خواهد شد. پیش از این شایعه دیگری مبنی بر عدم عرضه شیائومی ۱۲ اولترا و عرضه میکس ۵ به گوش می‌رسید. پس از آن، شایعه شد که شیائومی هر دو گوشی را با نام L2s و مدل شیائومی ۱۲ اولترا عرضه می‌کند. اما در این گزارش جدید، به نظر می‌رسد تصمیم شرکت اکنون به کل عوض شده و تصمیم دارد عرضه سری میکس ۵ شیائومی را به طور کامل لغو کند. 

لغو عرضه این محصولات، امری منطقی است چرا که شیائومی می‌تواند از سخت‌افزار این محصولات برای شیائومی ۱۲ اولترا استفاده کند. به نظر می‌رسد یکی از مواردی که سبب منصرف شدن شیائومی از عرضه سری میکس 5 شد، استقبال نه چندان خوب کاربران از میکس 4 باشد. هنوز جزئیات و مشخصات فنی Xiaomi 12 Ultra منتشر نشده است اما بر اساس شایعات، می‌توان گفت این پرچم‌دار جدید، احتمالا به نمایشگر AMOLED، دوربین با لنز IMX800 سونی و کیفیت 50MP و زوم پریسکوپ مجهز خواهد بود. به نظر می‌رسد باید در اواخر ماه ژوئن منتظر عرضه این محصول باشیم.