شیائومی با عرضه نسخه نمایشی از فناوری‌های جدید در زمینه شارژ تلفن‌های هوشمند، اکنون مدعی است که می‌تواند تلفن هوشمند شما را تنها در 8 دقیقه به طور کامل شارژ کند...باور کردنی نیست! شیائومی به تازگی با نمایش جدیدترین فناوری خود، توانسته رکورد جدیدی برای شارژ سیمی و بی‌سیم تلفن‌های هوشمند، به نام خود ثبت کند.

سیستم HyperCharge، نامی است که شیائومی برای این شارژر فوق‌العاده انتخاب کرده است. با استفاده از این شارژ، گوشی Mi 11 Pro با ظرفیت باتری 4000 میلی آمپر، در مدت زمان 8 دقیقه با توان 200W و در حالت اتصال با سیم، به طور کامل شارژ خواهد شد. شارژ این گوشی در حالت وایرلس، با توان 120W، تنها 15 دقیقه طول خواهد کشید!

سرعت شارژ گوشی‌های هوشمند، به یک میدان جنگ برای کمپانی‌های چینی تولیدکننده تلفن هوشمند تبدیل شده است. این کمپانی‌ها به طور مداوم در حال ارائه امکاناتی هستند که ممکن است با نگاه کردن به ظاهر محصولات، متوجه آن‌ها نشوید. برای مثال، دو سال قبل، شیائومی یک سیستم با توان 100W را معرفی نمود که می‌توانست یک باتری با ظرفیت 4,000mAh را تنها در 17 دقیقه شارژ کند. این در حالی است که سال گذشته، مدت زمان شارژ گوشی Mi 10 Ultra با توان 120W چیزی در حدود 23 دقیقه طول کشید البته لازم به ذکر است که ظرفیت باتری آن در حدود 4,500mAh بود.

شیائومی در گزارشی که اخیرا در مورد HyperCharge منتشر کرده است اعلام کرده این محصول، تا سال 2022 به تولید انبود خواهد رسید و بر روی یکی از تلفن‌های هوشمند تعبیه خواهد شد. یکی از نکات جالبی که در مورد این گزارش، توجه شما را به خود جلب خواهد کرد این است که گوشی شیائومی Mi MIX 5، احتمالا اولین گوشی خواهد بود که قابلیت پشتیبانی از شارژ سریع 200 واتی را خواهد داشت.

گوشی Mi MIX 4 شیائومی نیز که به تازگی عرضه شده است از شارژ سیمی با توان 120 وات پشتیبانی می‌کند. آنچه جالب توجه است آن است که پرچمدار امسال شیائومی یعنی گوشی Mi 11 Ultra، تنها به قابلیت شارژ سریع با توان 67W محدود شده است. به همین جهت، احتمال آنکه قابلیت شارژ سریع 200 واتی در تلفن هوشمند Mi MIX 5 در دسترس باشد، منطقی به نظر می‌رسد.

منبع: https://www.theverge.com/