گوشی‌های هوشمند، به چیزی فراتر از یک گوشی همراه معمولی تبدیل شده‌اند. شما می‌توانید بسیاری از امور روزمره خود را از طریق این محصولات هوشمند انجام دهید. یکی از بخش‌هایی که به نظر می‌رسد کاربران به آن علاقه زیادی نشان داده‌اند، دوربین گوشی است. با پیشرفت فناوری‌های حوزه موبایل و فناوری، دوربین گوشی‌های هوشمند نیز در طی این سال‌ها پیشرفت بسیار چشمگیری داشته به طوریکه قابلیت استفاده به عنوان دوربین عکاسی را در اختیار شما قرار می‌دهند. در این مطلب، با ترفند عکاسی با گوشی اندروید آشنا می‌شوید و می‌توانید تصاویر بسیاری زیبایی خلق کنید.

عکاسی با گوشی با چند ترفند دوربین گوشی اندروید

دکمه شاتر

عموما شاتر دوربین در اپلیکیشن دوربین گوشی‌های اندرویدی، یک دکمه دایره‌ای شکل است که با لمس آن می‌توانید تصاویر را ثبت کنید. شاید استفاده از این دکمه در زمان گرفتن عکس سلفی، کمی دشوار باشد. برای سهولت عکاسی می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

  1. می‌توانید تنظیمات دوربین خود را به گونه‌ای انجام دهید که کلید کم کردن صدا، به عنوان شاتر دوربین عمل کند.
  2. می‌توانید از Floating Camera button استفاده کنید. با فعال کردن این گزینه، یک دکمه شاتر شناور روی صفحه نمایش گوشی ظاهر می‌شود که می‌تواند جای آن را با توجه به راحتی خود تغییر دهید و با لمس آن عکاسی کنید. 
  3. Tap Screen نیز گزینه دیگری است که به شما امکان می‌دهد تا به راحتی و تنها با لمس صفحه نمایش، تصاویر خود را ثبت نمایید.

عکاسی پانوراما

عکاسی پانوراما به ندرت توسط کاربران گوشی‌های اندرویدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عکاسی در این حالت، به شما امکان می‌دهد تا تصاویر شما، طول بیشتری داشته باشند. شما می‌توانید در حالی که در خودروی خود در حال حرکت هستید، با استفاده از این حالت، تصاویر بسیار زیبایی را خلق کنید. یکی از عکاسی‌های جذاب به کمک پانوراما، آن است که فرد یا شی، 3 بار در یک تصویر ظاهر می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید نمونه عکاسی پانوراما را مشاهده کنید. قابلیت پانوراما در مواقعی کارامد است که تعداد افرادی که در قاب هستند، بسیار زیاد است بنابراین شما می‌توانید برای گرفتن عکس دسته‌جمعی از این حالت استفاده کنید. 

عکاسی پانوراما

Continuous shot

Continuous shot یا عکاسی پی‌در‌پی یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب دوربین در گوشی‌های اندرویدی است که همانگونه که از نام آن مشخص است، به شما امکان می‌دهد تا با لمس و نگه داشتن دکمه شاتر، به صورت پشت سر هم از سوژه عکاسی کنید. با عکاسی در این حالت، می‌توانید تمام صحنه‌های مورد نظر خود را ثبت کرده و از میان آن‌ها، بهترین تصویر را انتخاب کنید. این قابلیت، در هنگام عکاسی از طبیعت، بسیار پرکاربرد است. برای مثال، اگر قصد دارید از آسمان شب در هنگام صاعقه عکاسی کنید، با عکاسی در حالت Continuous shot می‌توانید ده‌ها عکس بگیرید و از میان آن‌ها، زیباترین عکس را انتخاب کنید. 

focus

اگر سوژه یا شخص مورد نظر شما، در یک محیط شلوغ قرار دارد، باید حتما فوکوس دوربین گوشی را بر روی آن تنظیم کنید. با این کار، محیط اطراف سوژه، تا حدی به شکل Blur دیده می‌شود و سوژه مورد نظر شما در مرکز توجه قرار می‌گیرد. برای فوکوس روی سوژه در هنگام عکاسی، کافیست تا یک‌بار تصویر سوژه را لمس کنید تا فوکوس بر روی آن قفل شود. 

افکت

استفاده از افکت‌های دوربین، می‌تواند جلوه بیشتری به تصاویر شما ببخشد از این رو بهتر است با افکت‌های دوربین خود آشنا باشید و در برخی مواقع از آن استفاده کنید. اگر در تصاویر خود، نیاز به اصلاح رنگ و نور داشتید می‌توانید از بهترین اپلیکیشن برای ادیت عکس یعنی پیکسارت استفاده کنید و عکس‌های گرفته شده را مطابق سلیقه خود ادیت کنید. 


عکاسی با گوشی، کار بسیار ساده‌ای است که کمی نیاز به خلاقیت دارید. شما با استفاده از ترفندها و تکنیک‌های موجود در این زمینه می‌توانید بدون نیاز به دوربین عکاسی پیشرفته، تصاویر بسیار زیبایی را خلق کنید.