دیروز دوم آگوست 2021، گوگل به طور رسمی حضور گوشی‌های Pixel 6 و Pixel 6 Pro را تائید کرد و در همان ابتدا، برخی از ویژگی‌های این دو تلفن هوشمند را در معرض نمایش قرار داد. در حالی که گوگل هنوز به طور رسمی، قیمت گوشی Pixel 6 را اعلام نکرده است، این غول جستجوی اینترنتی تائید کرد که هر دوی این محصولات در هشت کشور آمریکا، بریتانیا، تایوان، ژاپن، آلمان، فرانسه، کانادا و استرالیا در دسترس قرار دارند.

با این حال، کمپانی گوگل به طور دقیق، تاریخ عرضه این محصولات در سایر کشورها را اعلام نمی‌کند اما به طور غیر صریح از عرضه آن در سپتامبر یا نیمه چهارم سال 2021 صحبت می‌کند. آنچه راجع به آن مطمئن هستیم آن است که قطعا تعداد این هشت کشور در آینده‌ای نه چندان دور افزایش خواهد یافت.

گوگل هنوز درباره جزئیات مشخصات فنی گوشی پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو صحبت نکرده است اما دیروز اعلام کرد که هر دوی این محصولات مجهز به تراشه Tensor هستند، اندروید 12 را اجرا می‌‌کنند و در 3 رنگ موجود می‌باشند.

گوشی Pixel 6 مجهز به یک صفحه نمایش 90 هرتزی است در حالیکه Pixel 6 pro دارای یک صفحه نمایش منحنی 120 هرتزی می‌باشد. هر دوی این محصولات دارای یک حفره در مرکز گوشی هستند که برای تصویربرداری سلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پنل پشتی این دو گوشی، که ممکن است شما را به یاد گوشی Nexus 6P بیندازد، محل قرارگیری دوربین‌های wide و ultrawide می‌باشد. اما گوشی Pixel 6 Pro دارای تله فوتو 4 برابر است.