در چند ماه اخیر اخبار زیادی درباره قابلیت‌های ویژه آیفون 15 منتشر شده که در جدیدترین آن‌ها خبرنگار بلومبرگ ادعا کرده که اپل امسال قابلیت‌های خیلی خاص و ویژه‌ای به تمام گوشی‌های سری آیفون 15 اضافه خواهد کرد. در ادامه این ویژگی‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد. مقاله قبلی ما  درباره مشخصات احتمالی آیفون 15 را هم از دست ندهید.

طبق گزارش بلومبرگ، اپل قصد دارد ویژگی جزیره پویا یا داینامیک آیلند (Dynamic Island) را به تمام مدل‌های سری آیفون 15 اضافه کند. هم‌ اکنون این قابلیت در مدل‌های پرو سری آیفون 14 وجود دارد. طبق این گزارش سری آیفون 15 مانند نسل قبل آیفون‌ها، چهار مدل خواهد داشت.  کاربران به احتمال زیاد منتظر آیفون 15 و 15 پرو با نمایشگر 6.1 اینچی و آیفون 15 پلاس و پرو مکس با پنل 6.7 اینچی باشند.

افشاگری مشخصات آیفون 15

جزیره پویا چیست؟ افشاگری آیفون 15

اگر بخواهیم جزیره پویا را توضیح دهیم یک برش بیضی ‌شکل در بالای نمایشگر آیفون 14 پرو و پرو مکس دارد که جایگزین ناچ مدل‌های قبلی شده است. البته آیفون 14 و 14 پلاس همچنان دارای ناچ است. در کنار تغییر سخت‌افزاری، جزیره پویا چندین قابلیت نرم‌افزاری هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد که شامل مواردی مانند فعالیت‌های زنده، هشدارهای سیستمی و سایر تغییرات ظاهری می‌شود.

در گذشته یکی از تحلیلگران معتبر دنیای نمایشگرها، «راس یانگ»، مدعی شده بود که اپل قابلیت جزیره پویا را به تمام اعضای خانواده آیفون 15 می‌آورد و حالا «مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ هم این موضوع را تأیید کرده است.

در کنار داینامیک آیلند، اپل برای نسل بعدی آیفون‌ها از پورت USB-C استفاده می‌کند. بنابراین کاربران دیگر نیازی به استفاده از کابل‌های مختلف برای شارژ آیفون‌ها و محصولات دیگر خود نخواهند داشت و همچنین سرعت انتقال داده بالاتری را تجربه خواهند کرد.

همچنین در این افشاگری‌ها ادعا شده که اپل برای مدل‌های پروی نسل بعدی آیفون از فریم تیتانیومی استفاده می‌کند و البته به‌سراغ دکمه‌های غیرمتحرک یا حالت جامد برای این محصولات می‌رود. علاوه بر این باید منتظر استفاده از دو موتور تپتیک اضافه در این دستگاه‌ها باشیم.

طبق انتظار احتمالا همانند سال‌های گذشته، گوشی‌های سری آیفون 15 نیز در ماه سپتامبر معرفی خواهند شد.