کمپانی محبوب اپل دیروز به طور رسمی، خبر از برگزاری رویدادی بزرگ در روز 14 سپتامبر (23 شهریور) ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران داد. اپل این رویداد را "California Streaming" نامیده است و به نظر می‌رسد همانند رویدادهای گذشته این کمپانی، از پیش ضبط شده باشد و در چندین پلتفرم مختلف، منتشر شود.

نکته جالب توجه این است که ماه سپتامبر برای اپل، بسیار اهمیت دارد و می‌توان انتظار داشت که اپل، نسل جدید گوشی‌های آیفون خود یعنی iPhone 13 را در این رویداد معرفی کند. در حالی که سامسونگ، سال گذشته را به دلیل مشکلات ایجاد شده در تولید محصولات خود از داد با این حال احتمال می‌رود در ادامه سال 2021، همه چیز به روال سابق خود برگردد.

در حالی که با نزدیک شدن به 14 سپتامبر، هنوز اطلاعات دقیقی در مورد آیفون‌های جدید منتشر نشده است اما یک شایعه نسبتا قوی وجود دارد که صفحه نمایش در مدل Pro با refresh rate بالا عرضه خواهد شد. همچنین احتمال می‌رود که دوربین‌ها، بهبود بیشتری پیدا کنند و سرعت چیپست نیز افزایش چشمگیری داشته باشد.

شاید بتوان انتظار داشت که اپل در این رویداد، از نسخه به روز شده Apple Watch نیز رونمایی کند. نسل ششم این محصولات در سپتامبر سال گذشته عرضه شد و در دسترس عموم قرار گرفت و مجهز به ویژگی‌هایی نظیر سنسور اکسیژن خون، ECG و SE ارزان‎‌تر نیز بود.

اپل احتمال می‌رود طبق سنت گذشته خود، تاریخ قطعی انتشار نسخه بعدی سیستم عامل‌های خود از جمله iOS 15، iPadOS 15، watchOS 8 و macOS را نیز اعلام کند.

در مورد macOS، همیشه این احتمال وجود  دارد که مدل‌های جدید توسط اپل اعلام شود به خصوص اینکه، انتطار می‌رود به زودی نسل جدید M1 معرفی شود. با این حال، عموما رویدادهای ماه سپتامبر اپل، بیشتر بر روی iPhone و Apple Watch متمرکز هستند. رویداد California Streaming، از طریق سایت اپل Apple.com پخش خواهد شد و شما می‌توانید آن را از طریق کامپیوتر یا موبایل خود مشاهده کنید. همچنین این رویداد از طریق اپلیکیشن Apple TV نیز قابل مشاهده می‌باشد.

هنوز تمام نشده است! اپل، یک  easter egg نیز برای شما در نظر گرفته است. اگر صاحب یکی از محصولات کمپانی اپل از جمله iPhone یا iPad هستید، با ورود به صفحه اصلی سایت APPLE، لینک آرم دعوت‌نامه را لمس کنید.