مخاطبین گوشی آیفون شما در اپلیکیشن «Contacts» ذخیره می‌شوند. گاهی ممکن است به بررسی لیست مخاطبین گوشی هوشمند خود بپردازید و متوجه شوید که نیازی به شماره و اطلاعات برخی از افراد در آیفون خود ندارید و تصمیم می‌گیرید که آن‌ها را حذف کنید. از آنجایی که گوشی آیفون قابلیت حذف تکی به صورت پیش فرض ندارد و تعداد مخاطبینی که قصد حذف آن‌ها را دارید زیاد است، شما نمی‌توانید به شکل تکی آن‌ها را پاک کنید. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم روش‌های مختلفی را معرفی کنیم که به کمک آن‌ها می‌توانید چند مخاطب در آیفون حذف کنید. همچنین در مقاله جزئیات ممنوعیت ورود آیفون ۱۴: بررسی سرنوشت بقیه پرچمداران به بررسی شرایط ورود این گوشی‌ها به ایران پرداختیم.

حذف همزمان چند مخاطب آیفون

حذف چند مخاطب به صورت هم‌ زمان در آیفون؟

ابتدا باید بررسی کنیم که آیا امکان حذف چند مخاطب در محصولات اپل وجود دارد یا خیر. این شرکت برای کاربران خود یک روش رسمی برای حذف چند مخاطب به صورت هم‌ زمان در سیستم‌عامل iOS 16 ارائه کرده است، اما این راه‌ حل کاربرد زیادی ندارد. البته در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت و متوجه خواهید شد که برای حذف چند مخاطب هم زمان در گوشی آیفون خود نیاز به نصب اپلیکیشن‌های دیگر دارید. ما یکی از اپ‌های پرکاریرد و خوب را نیز به شما معرفی می‌کنیم.

روش حذف چند مخاطب به صورت هم‌ زمان در آیفون

اپل روش رسمی را برای حذف گروهی مخاطبان اعلام کرده که کمی عجیب است. در این روش، شما این امکان را دارید که چند مخاطب را به سادگی حذف کنید به شرطی که این مخاطبان پشت سر هم باشند. این شرط کمی عجیب است زیرا اگر این مخاطبان پشت هم نباشند امکان این کار نیست. در مجموع برای انجام این کار مراحل زیر را بروید:

در قدم اول در گوشی یا آیپد خود اپلیکیشن «Contacts» را باز کنید.

حذف مخاطب ایفون

در مرحله دوم، به بخش «All Contacts» حساب کاربری فعلی یا هر حسابی کاربری که می‌خواهید استفاده کنید، بروید.

در این مرحله قصد داریم چندین مخاطب را برای حذف گروهی با کشیدن انتخاب کنیم. برای این کار، روی اولین مخاطب با دو انگشت ضربه بزنید و آن را نگه دارید.

هر دو انگشت را به پایین (یا بالا) بکشید تا زمانی که تمام مخاطبینی که می‌خواهید حذف کنید را انتخاب کرده باشید. سپس انگشتان خود را رها کنید.

با یک انگشت روی هر یک از مخاطبین انتخاب شده ضربه بزنید و آن را نگه دارید تا منو ظاهر شود. گزینه‌ی «Delete X Contacts» را انتخاب کنید. در اینجا X، همان تعداد مخاطبینی است که شما برای حذف آن‌ها را انتخاب کرده‌اید. برای مثال اگر سه مخاطب را انتخاب کنید، گزینه‌ی Delete 3 Contacts به شما نشان داده می‌شود.

در نهایت، انتخاب خود را با ضربه زدن روی گزینه‌ی «Delete Contacts» تأیید کنید. با استفاده از روشی که خود اپل ارائه کرده، شما می‌توانید چندین مخاطب به طور هم‌زمان در آیفون خود حذف نمایید. اما باید توجه کنید که این روش برای حذف مخاطبینی کاربرد دارد که در لیست گوشی شما به صورت متوالی قرار گرفته باشند. در غیر این صورت، این روش به کار شما نخواهد آمد.

معرفی اپلیکیشن برای آیفون

معرفی اپلیکیشن برای حذف چند مخاطب به طور هم‌ زمان در آیفون

همانطور که اشاره کردیم،  اپل روش رسمی برای حذف گروهی مخاطبین که کاربردی باشد، ندارد. ولی اپلیکیشن‌های بسیار خوبی برای انجام این کار وجود دارند که یکی از بهترین موارد ، «Easy Cleaner» است. این اپلیکیشن در اپ‌استور است. بعد از نصب اپ برای حذف مخاطبان به صورت گروهی مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا باید اجازه دسترسی اپیلیکیشن به مخاطبین خود را بدهید. روی گزینه‌ی «Continue» و سپس «OK» ضربه بزنید.

اپلیکیشن Easy Cleaner دارای یک ویژگی به نام «Contacts Enrichment» است که به طور خودکار برخی از مخاطبین را برچسب‌گذاری می‌کند. برای کاری که ما انجام می‌دهیم یعنی حذف چندین مخاطب به طور هم‌زمان، لازم نیست این مورد را فعال کنید. 

گزینه‌ی «All Contacts» را در بالای صفحه انتخاب کنید. در این مرحله، برای انتخاب یک مخاطب روی آن ضربه بزنید و آن را نگه دارید. سپس، سایر مخاطبین را برای حذف انتخاب کنید. اکنون تمام مخاطبینی که برای حذف شدن انتخاب کرده‌اید، به شما نشان داده می‌شوند. به جهت حذف، روی نماد سطل زباله در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید. تصمیم خود را با انتخاب گزینه‌ی «Delete» تأیید کنید. به همین سادگی می‌توانید مخاطبین مد نظر خود را به صورت گروهی از گوشی هوشمند آیفون خود پاک نمایید.