طبق اعلام گمرک  ورود آیفون ۱۴   مسافری و پستی از ابتدای اسفند ممنوع اعلام شد.  امروز یک بخشنامه از گمرک منتشر شده که نشان می‌دهد وزارت صمت تصمیم گرفته ورود آیفون 14 به‌صورت مسافری و پستی را از اسفندماه ممنوع کند. این خبر را مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران در ابلاغیه‌ای اعلام کرد و تایید داشت که ورود تلفن همراه با نشان تجاری اپل 14 به صورت همراه مسافر و پستی ممنوع است. این مطلب را هم از دست ندهید. ترفند حذف هم زمان چند مخاطب در گوشی آیفون: آموزش کاربردیسرنوشت آیفون 14

سرنوشت گوشی‌های آیفون 14 و مدل های بعد از آن

طبق این بخشنامه دو نامه 19 بهمن ماه  و 12 بهمن سازمان توسعه تجارت، از تاریخ 1401.12.1 گوشی تلفن همراه آیفون 14 و کلیه مدل‌های بعد از آن در دسته کالاهای مجاز به کشور قرار ندارد.  قبلا دربارهویژگی‌های آیفون 15 افشاگری هایی انجام داده بودیم اما با این اتفاقات فعلا نباید منتظر این مدل‌ها در ایران باشیم. در ادامه این بخش نامه را می‌توانید مشاهده کنید که کاملا ممنوعیت واضح و شفاف است.

ممنوعیت واردات آیفون 14

به همین دلیل گمرک موظف است که این خبر را اطلاع رسانی کند و از ورود این مدل آیفون و مدل‌های بالاتر به کشور جلوگیری کند. در تصویر این بخشنامه مشخص شده که مرجع ابلاغ‌کننده وزارت صنعت، معدن و تجارت است. البته وزارت صمت توضیحات زیادی در این رابطه نداده اما این خبر را تایید کرده است. حالا مشخص نیست این ممنوعیت تا چه زمانی ادامه دارد و کی قرار است که واردات آن آزاد شود. با این وجود فعلا نباید منتظر آیفون چهار و نسل های بعدی این گوشی باشیم.

همچنین برخی افراد احتمال می‌‍دهند این مساله باعث ممنوعیت پرچمداران سامسونگ و بقیه برندها هم شود. البته همین چند روز پیش پرچمدار سامسونگ یعنی s23 اولترا وارد ایران شده و هنوز مشکلی برای واردات این مدل گوشی‌ها وجود دارد. در ادامه باید منتظر تصمیم وزارت صمت ماند.