کار با هندزفری QCY T13  خیلی سخت نیست و تا حدی مشابه دیگر هندزفری‌های این برند است. البته به دلیل طراحی به روزتر این هندزفری نحوه کار با آن ممکن است کمی با مدل‌های قدیمی برند شیائومی و حتی هندزفری بلوتوث دیگر متفاوت باشد. از آن‌جایی که کیو سی وای تی 13 محصول بسیار پرطرفدار و محبوبی است، بنابراین آشنایی با نحوه کار با این هندزفری بلوتوثی موضوعی مهم است. همچنین ما قبلا آموزش ریست کردن هندزفری هایلو GT7 را نیز برای شما قرار دادیم.


آموزش کار با هندزفری  QCY T13

روش کار با هندزفری QCY T13

طبق تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، می‎‌توانید اطلاعات هر بخش از این هندزفری را مشاهده کنید. طبق  تصویر همه قسمت‌ها مثل تاچ، ال ای دی ها، دکمه کیس و چراغ کیس مشخص است. هر کدام از این بخش‌ها کاربرد خاص خود دارند که در ادامه با همه آن ها آشنا می‌شویم.

ابتدا بهتر است با  نحوه اتصال هندزفری بلوتوثی T13 آشنا شویم. برای این کار کافیست ابتدا بلوتوث گوشی خود را روشن کرده، سپس هندزفری‌ها را از کیس خارج کنید و در گوش قرار دهید. حالا در این قسمت چند ثانیه صبر کنید و سپس از طریق گوشی اسم بلوتوث “QCY-T13” را پیدا کرده و به هندزفری متصل شوید.

بعد از آن پیامی روی صفحه برای دسترسی تماس ظاهر می شود، آن را تایید کنید تا هندزفری قابل استفاده باشد.

یک خبر خوب درباره این محصول این است که امکان فهمیدن زیاد یا کم بودن شارژ هندزفری T13 از روی چراغ LED وجود دارد. در صورتی که چراغ کیس آبی باشد متوجه خواهید شد که شارژ آن زیاد است و در حالتی که باتری کیس قرمز باشد به معنی کم بودن شارژ است. در هندزفری ها با رنگ سبز پر بودن شارژ نشان داده می‌شود  و رنگ قرمز نشان دهنده شارژ کم است .


باتری هندزفری  QCY T13

نکات مهم درباره هندزفری  تی 13

روش شارژ کردن این هندزفری  تفاوت چندانی با هندزفری‌های دیگر ندارد. فقط به این نکات توجه کنید که برای شارژ کردن آن حتما از شارژر یک آمپر و معتبر استفاده کنید. شما می‌توانید کیس را جداگانه شارژ کنید و سپس به شارژ هندزفری بپردازید. امکان شارژ هم زمان هم وجود دارد. این نکته را نیز در نظر بگیرید که نیازی به شارژ اولیه بلند مدت هندزفری‌ها نیست و با یک بار شارژ آماده استفاده هستند. 

برای روشن یا خاموش کردن این هندزفری شیائومی 2 راه پیش روی ما است. در روش اول کافیست هندزفری را از کیس خارج کنید، به صورت خودکار روشن می‌شود و اگر آن‌ را داخل کیس قرار دهید، به صورت خودکار خاموش می شود. در راه حل دوم نیزبرای روشن و خاموش کردن بخش لمسی هندزفری را حدودا 3 تا 5 ثانیه لمس کنید

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، ژست های کنترلی این هندزفری کیو سی وای است. با کمک این ژست‌های کنترلی می‌توانید موزیک، دستیار صوتی، صدا و تماس را کنترل کنید.

نکته : X3 یعنی سه بار تاچ، X2  دو بار تاچ، X1.5  تاچ و یک و نیم ثانیه نگه دارید.

کار با هندزفری  QCY T13

نکته طلایی پایانی

همچنین در صورتی که بخواهید هندزفری را با گوشی دیگری متصل کنید یا هندزفری دچار مشکلات نرم افزاری شده باشد کافیست که ان را ریست کنید. برای ریست کردن هندزفری بلوتوث QCY کافیست هندزفری ها را داخل کیس قرار داده و دکمه ی روی کیس را به مدت 10 ثانیه نگه دارید تا چراغ روی کیس 3 بار روشن و خاموش شود . بعد از این کار هندزفری شما آماده استفاده می باشد.

نصب برنامه  QCY t13 به این صورت است که ابتدا نرم افزار QCY را دانلود کنید. سپس بلوتوث گوشی را روشن کرده و به هندزفری بلوتوث متصل شوید. حالا وارد نرم افزار شوید. به محض وارد شدن هندزفری بلوتوث را تشخیص می‌دهد و شارژ گوشی‌ها را نمایش می‌دهد.