حدودا یک هفته از فیلتر اینستاگرام در ایران گذشته است و دسترسی کاربران ایرانی با IP ایران به این شبکه اجتماعی امکان پذیر نیست. حالا سوالی که مطرح می‌شود درباره زمان رفع فیلتر اینستاگرام است.

آیا این شبکه اجتماعی رفع فیلتر خواهد شد و اطلاعاتی درباره زمان رفع فیلتر آن در دسترس است؟ در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم. 

زمان فیلتر اینستاگرام

از عصر چهارشنبه 30 شهریورماه  کاربران متوجه قطع اینستاگرام در ایران شدند. به طوری که بدون فیلترشکن و با آی پی ایران امکان دسترسی به این شبکه اجتماعی وجود نداشت.  خیلی از افراد امیدوار بودند که این روند موقتی باشد و بعد از چند روز شرایط به حالت اول برگردد. 

حتی وزیر ارتباطات طی سخنانی هر نوع کاهش دسترسی به اینترنت و محدودیت در دسترسی را رد کرد. اما بعد از گذشت هفت روز نه تنها مشخص است که پهنای باند کاهش یافته بلکه اینستاگرام همچنان فیلتر است و بدون فیلترشکن امکان دسترسی به آن وجود ندارد. 

رفع فیلتر اینستاگرام

اینستاگرام در طی ماه‌های گذشته بارها و بارها با پهنای باند رو به رو بود. به طوری که دسترسی به آن نسبت به گذشته سخت‌تر شده بود. اما هیچ خبر رسمی آن را تایید نمی‌کرد. همه این شواهد نشان می‌دهند که از ماه‌های گذشته برنامه فیلتر اینستاگرام در ایران وجود داشت و الان در شرایط موجود پیاده شده است. 

رفع فیلتر این اپلیکیشن

هیچ منبع خبری رسمی درباره رفع فیلتر این شبکه اجتماعی صحبت نکرده است. به همین دلیل به نظر می‌رسد که نباید منتظر اتفاقات جدیدی باشیم و همچنان دسترسی به اینستاگرام در ایران با محدودیت و فیلتر همراه خواهد بود. 

متاسفانه این شرایط به کسب و کارهای آنلاین زیادی که در اینستاگرام مشغول فعالیت بودند آسیب می‌زند. طبق آمار غیر رسمی بیش از چند میلیون کسب و کار آنلاین در این شبکه مجازی مشغول فعالیت بودند که برخی از آن‌ها با خسارت غیر قابل جبران مواجه شدند.