در چند روز گذشته خبرها حاکی از این است که قابلیت پروکسی واتساپ فعال شده و بالاخره امکان اتصال به این پیام رسان از طریق پروکسی وجود خواهد داشت. این خبر را ویل کت‌کارت مدیر این پیامرسان منتشر کرده است. این قابلیت از مدت‌ها قبل در تلگرام وجود داشت و باعث می‌شد که برای اتصال به آن نیاز به ابزار اضافی نباشد. حالا نوبت به واتساپ رسیده که دست به کار شود. در ادامه در ادامه آموزش فعال سازی پروکسی واتساپ را در اختیار شما قرار خواهیم داد. 

قبلا در مقاله حذف اینستاگرام و واتس اپ از بازار و مایکت: فیلتر دائمی این دو اپیلیکشن؟ درباره سرنوشت این دو برنامه در ایران صحبت کردیم. 

چگونه پروکسی واتساپ را فعال کنیم؟

بیشتر ما معتقدیم که واتساپ یک شبکه اجتماعی تنبل است که امکانات زیادی در اختیار کاربران خود قرار نمی‌دهد. اگر بخواهیم آن را با تلگرام مقایسه کنیم، بدون شک تلگرام یک سر و گردن بالاتر است. اما این روزها خبرها حکایت از آن دارد که واتساپ می‌خواهد شرایط را برای کاربرانی که به صورت آزاد به این پیام رسان ندارند، آسان کند. احتمالا به زودی نظر بسیاری از ما درباره این پلتفرم عوض خواهد شد. خب سوالی که به وجود می‌آید این است که چگونه پروکسی واتساپ را فعال کنیم. ما هم به صورت تصویری و هم متنی قدم‌هایی که نیاز است بردارید را توضیح دادیم.

فعالسازی قابلیت پروکسی واتساپ

آموزش فعال کردن پروکسی واتساپ

پروکسی واتساپ

وارد تنظیمات شوید 

سپس روی گزینه‌ی Storage Data داده و فضای ذخیره سازی کلیک کنید.

 در صفحه‌ای که باز شده گزینه‌ی تنظیمات پروکسی ( Proxy Setting  ) را انتخاب کرده و پروکسی مورد نظرتان را اضافه کرده و سپس صبر کنید تا وصل شود.

در تصویر پایین که مدیرعامل واتساپ منتشر کرده کاملا این مراحل برای پروکسی واتساپ مشخص هستند.  او تصاویر را با زبان فارسی قرار داده تا کاربران فارسی زبان بتوانند متوجه این مراحل شوند. در شهریور امسال مسئولان تصیم گرفتند این پیامرسان را فیلتر کنند. حالا ایجاد قابلیت پروکسی واتساپ احتمالا با واکنش منفی وزارت ارتباطات مواجه خواهد شد. البته هنوز این قابلیت کاملا فعال نشده و فعلا برای آیفون کار می‌کند.

همچنین نگران به خطر افتادن امنیت حریم خصوصی خود نباشید. زیرا واتساپ تضمین کرده که این پروکسی‌ها امنیت کاربران را به خطر نمی‌اندازد و همچنان همه پیام‌های خصوصی با رمزگذاری کامل محافظت می‌شوند.