اخباری منتشر شده که نشان می‌دهد آیفون 15 سال بعد توسط شرکت اپلعرضه می‌شود و ویژگی‌هایی با خود به همراه دارد که  از تصورات شما بسیار بهتر است. در حقیقت بعد از عرضه این محصول، کاربران از ویژگی‌های آن شوکه خواهند شد. زیرا طبق شایعات موجود این ویژگی‌ها تا به حال درهیچ گوشی هوشمند وجود نداشته است.  

بعد از عرضه رسمی آیفون ۱۴ به بازار، ما شاهد تمایل شدید کاربران به خرید دو مدل پرو و پرو مکس بودیم. این موضوع باعث شد تا برای افراد زیادی این تصور ایجاد شود که اپل دو مدل پرو و پرو مکس را با قابلیت‌های بسیار بهتر و بیشتری طراحی کرده، تا تمایل به خرید این محصولات بیشتر باشد و در نتیجه بازار خرید آن‌ها داغ باشد. البته اگر بخواهیم تحلیل دقیقی داشته باشیم هیچ شرکتی به خصوص همانند اپل بدش نمی‌آید که به سراغ تولید فروش گوشی‌های گران‌قیمت‌تر و با امکانات جدیدتر برود. بنابراین همین مساله باعث شده تا گمانه‌زنی‌ها برای ایفون 15 شروع شود و اخبار غیر رسمی درباره ویژگی‌های این محصول به گوش برسد.  

با یک نگاه اجمالی می‌توان متوجه شد مدل‌های پرو از سری آیفون ۱۴ نه تنها از طراحی مدرن‌تر (حفره‌ای) و جزیره‌ی پویا بهره بردند، بلکه قدرت سخت‌افزاری‌ بالایی نیز دارند که به لطف پردازنده سریعی که دارد، جایگاه ویژه‌ای برای خود کسب کرده است. همچنین ارتقای دوربین از ۱۲ به ۴۸ مگاپیکسل و استفاده از پنل‌های پیشرفته با قابلیت پشتیبانی از نمایشگر همیشه روشن هم باعث شده تا این لحظه میزان سفارشات برای این دو مدل از تصورات خود اپل هم بیشتر باشد.

ویژگی‌های آیفون 15

آیفون ۱۵ پرو بدون کلید فیزیکی

برخی‌ها معتقد هستند این تفاوت کیفیت و قابلیت چون باعث فروش بیشتر مدل‌های گران‌قیمت‌تر شده، به نفع اپل است اما یک سری از تحلیلگران می‌گویند اگر تعادل بین آن‌ها بیشتر باشد، اپل سود بیشتری خواهد برد. در نتیجه به دنبال این است که آیفون ۱۵ را به قابلیت‌های جذاب‌تری مجهز کند تا این همه فاصله بین آن و مدل پرو وجود نداشته باشد.

اگر در نهایت این شایعات و اخبار غیر رسمی درست از آب در بیایند، طبق پیش بینی‌ها آیفون ۱۵ قابلیت‌های جذاب‌تری از آنچه که اکنون تصور می‌شود خواهد داشت. این یعنی شاید جزیره‌ی پویا، نمایشگر همیشه روشن و مواردی از این دست بالاخره به آن و مدل پلاس اضافه شود. دومین مورد هم می‌تواند دوربین باشد. ارتقای دوربین به ۴۸ مگاپیکسل می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد، خصوصا اینکه اکنون شنیدیم امکان فیلم‌برداری ۸K قرار است به مدل اولترا اضافه شود. بدین ترتیب اپل هم می‌تواند یک فاصله‌ی معنادار بین دو مدل ایجاد کند (عدم پشتیبانی از وضوح ۸K در مدل استاندارد و پلاس) و هم می‌تواند کیفیت دوربین دو مدل ارزان‌قیمت‌تر را بعد از سال‌ها ارتقا دهد.

البته این‌ موارد ذکر شده فعلا در حد یک خبر غیر رسمی و آنالیز تحلیلگران حوزه دیجیتال هستند و باید منتظر ماند و دید اپل چه تصمیمی برای این کالای خود می‌گیرد.