گزارش‌ها حاکی از آن است که ایلان ماسک تغییرات گسترده و زیادی در شبکه اجتماعی توییتر انجام داده که از مهم‌ترین تغییرات می‌توان به اخراج کارکنان توییتر اشاره کرد. طبق اخبار بیش از نیمی از کارکنان این شرکت در حال تعدیل هستند. توییتر حدود 7500 کارمند دارد که طبق گزارش‌ها نصف این کارمندان تعدیل شده‌اند. حتی مدیر بخش ایمنی و صحت محتواها در توییتر اعلام کرده که تعدیل نیرو صورت گرفته در بخش آن‌ها حدود 15 درصد بوده است. برخی نگران این هستند که این موضوع در انتخابات میان دوره ای آمریکا تاثیر داشته باشد. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم. 

اخراج کارکنان توییتر و تغییرات گسترده

تغییرات زیاد در توییتر و اخراج کارمندان

همین چند روز پیش بود که ایلان ماسک امتیاز توییتر را خرید و صاحب این شبکه اجتماعی شد. اما بلافاصله خبرهای زیادی از این شرکت درج کرد که از تغییرات گسترده در این شرکت خبر داد. یکی از مهم‌ترین خبرهایی که انعکاس زیادی پیدا کرد خبر تعدیل نیروهای این شرکت بود. اخبار زیادی این موضوع را گزارش دادند و حتی کارکنان اخراج شده از توییتر شکایت کردند که خبر آن را می‌توانید در مقاله شکایت کارمندان توییتر از ایلان ماسک به علت تعدیل نیرو مطالعه کنید. 

طبق اخبار منتشر شده این تغییرات بیش ترین ضربه را به واحد اعتماد و ایمنی، ارتباطات، سیاست‌گذاری، اخلاق، سرپرستی توییت‌ها، علم داده، هوش مصنوعی، تحقیقات، یادگیری ماشینی، خبر اجتماعی، دسترس‌پذیری و حتی تیم‌های مهندسی می‌زند.  حال با توجه به این تعدیل نیرو و نزدیک بودن زمان انتخابات میان دوره‌ای آمریکا، افراد زیادی نگران این مساله هستند که صحت پست‌ها و محتواها به خطر بیفتد. 

اخراج کارکنان توییتر تاثیری در انتخابات دارد؟

ایلان ماسک پس از خرید توییتر برای کاهش هزینه‌ها تصمیم گرفت که تعداد زیادی از کارکنان این شبکه اجتماعی را اخراج کند. حتی در میان اسامی اخراج شده‌ها می‌توان اسامی تعدادی از مدیران رده بالای توییتر را نیز مشاهده کرد.  در حال حاضر پیش بینی می‌شود که کارکنانی که در این شرکت تعدیل نشدند، شرایط بسیار سختی را سپری کنند. در این میان مساله‌ای که بیشتر از همه افکار عمومی را نگران کرده تامین امنیت محتواهای بارگذاری شده نزدیک انتخابات میان دوره‌ای آمریکا است. 

دلیل این نگرانی این است که تعداد زیادی از کارکنان این بخش تعدیل شدند و حال مردم و خبرگزاری‌ها میترسند که صحت و امنیت پست‌ها به خطر بیافتد. اما یول رابرت مسئول این بخش اعلام کرده که مشکلی در این رابطه پیش نخواهد آمد زیرا تیم باقی مانده به خوبی بر امنیت نظارت دراد. حتی ایلان ماسک ادعا کرده امنیت نسبت به قبل بیشتر هم شده است.