بازار هندزفری های بی سیم به یک از قوی ترین و پرفروش ترین بخش های بازار تکنولوژی تبدیل شده است و شرکت هایی که می خواهند برند خود را در میان مردم معروف کنند، اقدام به تولید هندزفری بی سیم می کنند و آن را با قیمت مناسب روانه بازار می کنند.

در گذشته و طی مقالاتی که در وبلاگ پایا تلکام منتشر شد، در رابطه با این موضوع بسیار صحبت شد و مقالاتی که باعث می شود تا در هنگام خرید هندزفری بی سیم، بهترین گزینه را انتخاب کنید خدمت شما ارائه شد. در این مقاله نیز سعی بر این داریم تا به این موضوع بپردازیم که چرا بهتر است هندزفری بی سیم ارزان خریداری کنیم.

در مقاله 8 ویژگی مهم برای انتخاب بهترین هندزفری بی سیم به این نکته اشاره کردیم که یکی از مهمترین معیارها هنگام خرید هندزفری بی سیم، قیمت این محصول است که هر شخصی باید با توجه به بودجه ای که برای آن در نظر گرفته است، بهترین هندزفری را انتخاب کند. در ادامه نیز بصورت اختصاصی به مبحث قیمت و انواع هندزفری بی سیم در بازه قیمتی مناسب را بررسی کنیم.

ویژگی اصلی برای خرید هندزفری ارزان چیست؟

در هندزفری هایی که در رده و دسته بندی هندزفری های ارزان قرار می گیرند، مهمترین نکته این است که هندزفری موردنظر بتواند مجموعه ای از امکانات را حتی بصورت حداقلی داشته باشند. گاها پیش می آید که یک هندزفری ارزان قیمت از نظر کیفیت پخش موسیقی در سطح بسیار عالی قرار دارد اما در بخش کیفیت میکروفون و مکالمه، بسیار ضعیف و بعضا ناامیدکننده قرار می گیرد. بطوری که خریدار در هنگام خرید این هندزفری، به دلیل کیفیت پایین میکروفون آن، قید کیفیت صدای موسیقی عالی آن را می‌زند. پس خوب است که اگر به دنبال هندزفری بی سیم ارزان هستید،  هندزفری را انتخاب کنید که کیفیت مکالمه آن در کنار کیفیت پخش موسیقی، قابل تامل و خوب باشد. 

در یک جمله، برای هندزفری بی سیم ارزان، به دنبال هندزفری باشید که از هر موضوع و امکانات، حداقل کیفیت و سنسورهای موردنیاز را داشته باشد. البته این جمله برای افرادی است که در هنگام خرید هندزفری، به مجموع نقات قوت و ضعف آن نگاه می کنند و یک هندزفری برای تمام امور میخواهند. اما هستند افرادی که هدف مشخص و معینی از خرید هندزفری دارند و آن را صرفا برای یک یا دو ویژگی های موردنیازشان است میخواهند. بعنوان مثال برخی اشخاص فقط برای گوشی دادن پادکست و موسیقی در هنگام انجام کارهایشان به هندزفری نیاز دارند و در طول روز زیاد مکالمه ندارند. که در این صورت می توانید سایر مقالات مربوط به خرید هندزفری را مطالعه فرمایید. در هر حال به این افراد نیز پیشنهاد می دهیم تا در این صورت هم به دنبال یک هندزفری که دارای میکروفون مناسب نیز است باشند تا اگر در حین استفاده از هندزفری بی سیم، نیاز به مکالمه داشتند،مجبور به قطع  کردن بلوتوث و درآردن گوشی هندزفری از گوشی نشوند.

QCY T13; هندزفری بی سیم ارزان و با کیفیت

عکس هندزفری بی سیم qcy t13 - پایا تلکام

هندزفری بی سیم qcy t13 با قیمت ارزان و بسیار مناسب، یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار است که کمتر کسی می تواند به راحتی از کنار آن عبور کند و آن را بررسی نکند. هندزفری t13 دارای کیفیت پخش موسیقی عالی است و شما می توانید ساعت ها با این هندزفری به موسیقی گوش دهید بدون آنکه خسته شوید. وجود لمس قوی و عملکرد های لمس (touch action) حتی تا 3 ضربه نیز، امکانات خوبی را برای مدیریت موسیقی و تماس و ... به شما می دهد. حالت بازی یا Game Mode نیز باعث می شود تا تاخیر در صدا و همچنین کیفیت صدا، افزایش پیدا کنند. البته یکی از مسائل که می توان تا حدودی آن را بعنوان ضعیف این محصول درنظر گرفت، کیفیت مکالمه آن است که متاسفانه فاقد فناوری حذف نویز است و صدای محیط شما را برای مخاطب شما پخش می کند.

پیشنهاد: خرید هندزفری بی سیم QCY T13


QCY T10 Pro; هندزفری بی سیم با امکانات زیاد اما ارزان

یکی دیگر از هندزفری های موجود در خانواده QCY که توجه زیادی را به خودش جلب کرده است، هندزفری QCY T10 Pro است که قیمت آن مقداری بیشتر از t13 است اما امکانات و کیفیت بیشتری را در بخش مکالمه و شارژ باتری، به کاربران هدیه می دهد. ارگونومی بهتر نسبت به t13 نیز باعث شده است تا افرادی که این مورد برایشان مهم است، به این مدل ترغیب شوند.

پیشنهاد: خرید هندزفری بی سیم QCY T10 Pro


QCY T7; خرید هندزفری تو گوشی ارزان قیمت

این هندزفری یکی از انواع هندزفری بی سیم موسوم به "درون گوشی" یا "In ear" است که تقریبا در درون گوش بطوری قرار می گیرد که در حالت عادی قابل مشاهده نمی باشد و از این رو جذابیت زیادی برای طرفداران این نوع هندزفری دارند. معمولا این نوع هندزفری ها هنگام ورزش و تمرین یا برای گوش دادن به موسیقی و پادکست استفاده می کنند. این نوع هندزفری های بی سیم ارزان، در بخش کیفیت مکالمه، قابل دفاع نیست. هرچند هندزفری qcy t17 یکی از هندزفری ها در این مدل است که دارای فناوری حذف نویز بوده و عملکرد بهتری دارد.

پیشنهاد: خرید هندزفری بی سیم QCY T17